Český film Vlk z Královské vinice ve frankofonní verzi

Český film Vlk z Královské vinice ve frankofonní verzi

Frankofonie v Kosovu byla oficiálně zahájena tiskovou konferencí a koncertem Charlese Baptista dne 7. března 2018. Francouzské velvyslanectví spolu s dalšími velvyslanectvími a kulturními institucemi v Kosovu připravilo rozsáhlý program výstav, hudebních, divadelních a filmových představení, programů pro děti a konference, včetně přehlídky francouzské gastronomie.

Velvyslanectví ČR v Prištině se do aktivit Frankofonie zapojilo promítáním českého filmu „Vlk z královské vinice“ režiséra Jana Němce. Dne 16. března 2018 představil velvyslanec Ivo Šilhavý film ve Francouzském institutu v Prištině. S velkým zájmem film sledovalo publikum studentů Univerzity v Prištině, českých vojáků mise KFOR, zástupce kanceláře Evropské unie v Prištině, kulturní atašé francouzského velvyslanectví a mnoho dalších.

„Vlk z Kings Vineyard Street“ vznikl v česko-slovensko-francouzské koprodukci v roce 2016. Film byl posledním dílem režiséra Jana Němce, který zemřel den před dokončením natáčení. Jan Němec natočil tesknou komedii, která vychází z knihy autobiografických povídek vydané v roce 2011. Příběh v podání Karla Rodena sleduje režisérův život od festivalu v Cannes v roce 1968 až po karlovarský festival v létě. 2015. Film měl premiéru na 51. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v červenci 2016, kam byl přihlášen do hlavní soutěže.

READ  Ruský režisér uvízl mezi Hollywoodem a Moskvou

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *