Ministr kultury a český velvyslanec jednají o kulturní spolupráci – City Lights – Life & Style

Český velvyslanec Zak Volok ve své kanceláři s ministryní kultury Ines Abdel-Day (Foto s laskavým svolením Mediální kanceláře ministra kultury)

Setkání se zúčastnili čeští delegáti včetně generálního ředitele Českých center Andrzeje Cherniho, ředitele odboru veřejné diplomacie MZV ČR Johna Bondiho a diplomata Ultricha Vondrušky, který se specializuje na kulturní vztahy v ČR. . Velvyslanectví v Káhiře.

Velvyslanec Wolek ocenil roli ministerstva kultury v kulturním a uměleckém hnutí v Egyptě a při šíření povědomí a umění po celé zemi.

Vyzval Českou republiku, aby založila první české kulturní centrum v Egyptě, přičemž první se otevře v roce 2022 v arabském světě a Africe, řekl Volok.

„Egyptská civilizace a kultura přitahuje pozornost světa, zejména Čechů, kteří Egypt vždy touží navštívit,“ řekl.

Ministr Abdel-Daim ze své strany uvítal myšlenku zřízení kulturního centra vedle zahraničních kulturních center již fungujících v Egyptě.

„Nové České kulturní centrum bude důležitým oknem pro výměnu kultur a otevření nových hranic spolupráce ve všech oblastech umění, kultury a kreativity mezi oběma zeměmi,“ uvedl.

Krátký odkaz:

READ  Kovit Watch: Český hráč DT Chiruzek po pozitivním testu vynechává hry

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *