Giannis Antetokounmpo chybí na mistrovství světa FIBA ​​pro Řecko

Giannis Antetokounmpo chybí na mistrovství světa FIBA ​​pro Řecko

Giannis Antetokounmpo se připojil k seznamu hvězd NBA, které budou chybět ve finále Světového poháru FIBA, a řekl, že po setkání s lékařským personálem není připraven soutěžit o Řecko.

„Každý ví, že moje vášeň a láska k mému národnímu týmu se změnila a nikdy se nezmění,“ napsal Antetokounmpo na sociální síti. „Od konce sezóny NBA tlačím své tělo na limity, abych mohl být hráčem, kterým potřebuji být, abych pomohl našemu týmu dosáhnout cílů, které jsme si stanovili. Ale po měsících práce a několika schůzkách s lékařským personálem, je jasné, že nejsem připraven soutěžit na úrovni, kterou potřebuji k účasti. Na mistrovství světa. Nebyla to možnost, ale moje jediná možnost, jak zajistit, že se vrátím na úroveň basketbalu, na které jsem tak tvrdě pracoval zatím v mé kariéře.Jsem tímto výsledkem velmi zklamaný, ale bylo to rozhodnutí učiněné se zdravotnickým personálem.Budu na sebe i nadále tlačit, abych byl připraven v roce Příště zazní mé jméno Můj osobní cíl, můj konečný cíl je kvalifikovat se na olympijské hry v roce 2024 a bude mi ctí reprezentovat můj národní tým příští rok.“

Antetokounmpo, 28, je dvojnásobným nejužitečnějším hráčem NBA za Milwaukee Bucks. S řeckou reprezentací hrál na posledních dvou mistrovstvích světa v letech 2014 a 2019 a na mistrovství Evropy v letech 2015 a 2022.

Dva největší evropští finalisté Světového poháru, který začíná 25. srpna, se kvalifikují na olympijské hry v Paříži v roce 2024. Ti, kteří se nekvalifikovali na mistrovství světa, mohli znovu zkusit jeden ze čtyř kvalifikačních turnajů, vítěz bere vše, další šanci rok, pravděpodobně v červnu.

V roce 2021 Řecko bez Antetokounmpa při hraní play-off NBA prohrálo zápas proti České republice, kde vítěz bere vše. Řecký mužský basketbalový tým se naposledy kvalifikoval na olympijské hry v roce 2008.

READ  FOTKY AP: Euro 2020 dokončuje první kolo a Ronaldo září | Sportovní

Na mistrovství světa, které hostí Filipíny, Indonésie a Japonsko, je Řecko seskupeno se Spojenými státy, Novým Zélandem a Japonskem.

První dva týmy z této skupiny postupují do druhé skupinové fáze, dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále.

Mezi další mezinárodní hvězdy, které budou chybět na mistrovství světa, jsou Španěl Ricky Rubio (psychicky postižený), Srb Nikola Jokic a Francouz Victor Wimbanyama.

Seznam americké mládeže Nezahrnuje žádné hráče se zkušenostmi z olympijských her nebo mistrovství světa a žádné hráče, kteří se dostali do All-NBA týmu.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *