Česká vláda má dva nové ministry – EURACTIV.com

Česká vláda má dva nové ministry – EURACTIV.com

Premiér Peter Fiala dal ve čtvrtek vládě novou tvář, novým ministrem školství jmenoval Mikuláše Peka a novým ministrem pro evropské záležitosti Martina Dvořáka.

Dvořák (Starostové a nezávislí, STAN) nahradil Pecka ve funkci ministra pro evropské záležitosti, Peck nastupuje po Wladimiru Palasovi (STAN), který nedávno rezignoval kvůli zdravotním problémům souvisejícím s Covidem.

Jmenování Becka je třetí změnou ministra školství ve Fialově koaliční vládě od doby, kdy Balasův předchůdce Pieter Kaštic (STAN) rezignoval kvůli napojení na pochybného podnikatele obviněného z korupce.

Pokud jde o Dvořáka, bývalého náměstka ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), dříve byl generálním konzulem v New Yorku nebo českým velvyslancem v Kuvajtu.

Oba noví ministři spolu se zbytkem vlády stojí před naléhavým úkolem vysvětlit opatření k nápravě veřejných financí, proto pětičlenná koalice v současné době pracuje na koordinačním balíčku, uvedl Pavel.

Peck je o celoživotním vzdělávání a upřednostňování transformace vzdělávacího systému, aby se lidé mohli přizpůsobit věku umělé inteligence, automatizace a robotiky.

Dvořák by se ze své strany měl zaměřit nejprve na pomoc Ukrajině ve všech možných podobách.

„Vítězství Ukrajiny v agresivní válce Ruska proti ní nás přímo zajímá. „Pokud Ukrajina prohraje a Rusko vyhraje, bude to mít negativní dopad na všechny oblasti našeho života,“ řekl Pavel.

(Ondřej Plevák | EURACTIV.cz)

Přečtěte si více s EURACTIV

READ  Ve věku 97 let zemřela česká operní pěvkyně Soňa Červená

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *