Český ministr zdravotnictví předpověděl každoroční očkování proti Kovit-19

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v rozhovoru pro Seznam Zpravy diskutoval o budoucích plánech na vakcínu proti Covid-19 a předpověděl, že vakcína proti Covid-19 se stane každoroční událostí.

Česká republika v úterý 19. dubna překonala 40 000 mrtvých z Kovitu-19. Země má 10,7 milionu obyvatel a má jednu z nejhorších úmrtností na obyvatele na světě od propuknutí infekce koronavirem.

Český ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) varoval, že i přes pokles infekcí bude nadcházející léto pomalé před další vlnou infekcí.

„Covit, stejně jako chřipka, má podzimní křivku a malou jarní křivku infekcí. Proto bychom měli proti strumě očkovat vždy před podzimním přílivem, aby byly protilátky v kritickém období dostatečně vysoké,“ řekl Zprávám Seznam Válek.

„Vláda není pryč, musíme se psychicky připravit na to, že budeme muset být očkováni každý rok,“ dodal.

Podle Světové zdravotnické organizace zatím není jasné, jak dlouho bude vakcína poskytovat ochranu proti COVID-19, ale vysvětlují, že „většina lidí má silnou ochranu proti akutnímu onemocnění a smrti po dobu nejméně 6 měsíců“.

Nedávné statistiky

Na Kovit-19 bylo v neděli pozitivně testováno celkem 594 lidí, což je nejméně od 10. října loňského roku. Počet hospitalizací klesl na méně než 1000, vyplývá z údajů zveřejněných ministerstvem zdravotnictví. Na jednotce intenzivní péče je aktuálně 42 pacientů.

Počet případů – počet případů diagnostikovaných v průměru na 100 000 lidí za posledních sedm dní – se však zvýšil na průměrných 131 infekcí.

READ  4 oblíbená místa pro tradiční českou kuchyni v Praze

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.