Česká republika odmítá hrát kvalifikaci mistrovství světa s Ruskem

Česká republika odmítá hrát kvalifikaci mistrovství světa s Ruskem
Hráči České republiky slaví poté, co skórovali během utkání skupiny E kvalifikace mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru mezi Českou republikou a Walesem, na stadionu Sinobo v Praze, Česká republika, 8. října 2021.

Hráči České republiky slaví poté, co skórovali během zápasu kvalifikační skupiny E na mistrovství světa ve fotbale 2022 mezi Českou republikou a Walesem, na stadionu Sinobo v Praze, Česká republika 8. října 2021. (Foto Michal Česk/AFP)

Česká republika si po invazi na Ukrajinu nezahraje potenciální kvalifikaci mistrovství světa proti Rusku, uvedl v neděli ČF.

Český svaz jako poslední odstoupil ze zápasů play off poté, co Polsko a Švédsko v sobotu oznámily, že se v březnu nezúčastní kvalifikace, která určí, kdo pojede na mistrovství světa 2022 do Kataru.

Český fotbalový svaz uvedl: „Výkonný výbor Anglické fotbalové asociace jednomyslně schválil rozhodnutí nehrát za žádných okolností český národní tým v potenciálním utkání proti ruskému národnímu týmu v kvalifikaci mistrovství světa 2022.“

„Výkonný výbor pověřil prezidenta FA Petera Vucka a generálního tajemníka Michela Waltera, aby hovořili s UEFA a FIFA o rozhodnutí výkonného výboru nehrát potenciální zápas proti Rusku.“

Rusko by mělo 24. března hostit v semifinále kvalifikace mistrovství světa Polsko, a pokud se kvalifikuje, bude 29. března ve finále dráhy B hostit buď Švédsko, nebo Česko.

Český fotbalový svaz uvedl, že zápas neodehraje ani v případě přesunu na neutrální stadion a vyzval k co nejrychlejšímu ukončení invaze.


READ  Frances Tiafoe hovořila o tenisu ve Freetownu v Sierra Leone

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *