Český rozhlas je v roce 2021 revitalizován pomocí DiGiCo Quantum338

Český rozhlas je v roce 2021 revitalizován pomocí DiGiCo Quantum338

Český rozhlas je v roce 2021 revitalizován pomocí DiGiCo Quantum338

Česká republika Český rozhlas (Český rozhlas (ČRo)) je téměř sto let největším veřejnoprávním vysílačem v České republice a druhým nejstarším vysílatelem v Evropě po BBC. Společnost Radio Czech, založená v roce 1923, nabízí čtyři národní služby, 14 regionálních kanálů, několik kanálů pokrývajících klasický a jazz, sport, rozhlasové služby pro děti a mládež a vícejazyčné venkovní vysílání. Díky minulým pozitivním zkušenostem s používáním řadičů DiGiCo SD12 se tým Českého rozhlasu rozhodl rozšířit svoji flotilu přenosových přenosových vozidel o pevně instalovaný DiGiCo Quantum338 jako srdce nového OB kamionu pro hlavní stanici stanice v Praze.

Quantum 338 umožní českému rádiu kombinovat až 128 zvukových kanálů s ohromnými schopnostmi zpracování a bezprecedentní flexibilitou díky univerzálním slotům DMI a dvěma modulům Dante DMI, “říká Petr Šťásek ze společnosti Pro Music, který představil konzolu.“ Kromě toho, možnosti zpracování Pokročilá a vynikající flexibilita konzoly, vše v komprimovaném formátu, bylo něco, o čem jsme věděli, že jí dá výhodu ve své nejrušnější poloze v hlavním městě. “

Konzolu doplňují tři divadelní boxy DiGiCo SD-Rack s 32bitovými adaptéry „John Stadius“ AD / DA a připojením Optocore až do vzdálenosti 250 metrů.

Díky kalibru vysílání v Českém rozhlase byla naší prioritou spolehlivost systému. Celá technologie vozíku OB je napájena ze sítě záložním zdrojem, který umožňuje až 30 minut plného provozu i v případě výpadku proudu, vysvětluje Jaromir Nickel, vedoucí vysílání Radio Czech.

Tým českého rádia se chtěl ujistit, že s jejich nejnovějším upgradem Quantum 338 budou mít velmi spolehlivý systém, který by jim usnadňoval jejich potřeby po mnoho dalších let.

Po svých skvělých zkušenostech s SD12 chtěli odolný systém, který by jejich zvukovým technikům umožnil dosáhnout úplné tvůrčí svobody a produkovat skvělý obsah ve venkovním vysílacím prostředí, které je vysoce náročné a pod velkým tlakem, “vysvětluje ásek.

READ  Nick Kyrgios vyvolává rozruch poté, co zdvojnásobil Dominica Thiema

Po instalaci se nový systém proměnil v páteř hlavního OB kamionu Českého rozhlasu pro jeho pražské umístění, poskytující vynikající kvalitu zvuku a absolutní flexibilitu pro týmový pracovní tok.

Tým je velmi spokojen s upgradem Quantum338, “uzavírá Nickel.” Technologie záznamu 128 cest založená na moderním síťovém protokolu Dante zajišťuje spolehlivý přenos v reálném čase s minimální latencí a bezprecedentní flexibilitou, která je pro každou požadovanou vysílací stanici zásadní. například Český rozhlas. Za pár let budeme oslavovat naše sté výročí, takže možnost investovat do vysoce kvalitní a osvědčené technologie v budoucnu, která nám umožní dosáhnout větší síly a konektivity, je nejlepší způsob, jak oslavit tento důležitý milník. “

www.digico.biz

3. března 2021

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *