Rezignace čtvrtého českého ministra zdravotnictví od začátku epidemie | Majitel

Praha (AFP) – Česká republika v úterý ztratila čtvrtého ministra zdravotnictví od loňského vypuknutí pandemie koronavirů.

Předseda vlády André Babis uvedl, že úřadující Peter Arnberger mu zavolal v Bruselu, kde se Babiš účastní summitu vůdců Evropské unie, aby oznámil jeho rezignaci.

Arenberger, ředitel Fakultní nemocnice na Vinohradech v Praze, složil přísahu před prezidentem Milošem Zemanem pouze 7. dubna.

Nedávno byl médii kritizován za údajné nesrovnalosti v daňových přiznáních. Prohlásil, že vlastní více aktiv a že jeho příjem poté, co se stal ministrem, byl vyšší než v předchozích letech.

Ukazuje se také, že jeden ze svých neoprávněných věcí pronajímal univerzitní nemocnici. Tato dohoda byla podepsána před tím, než byl jmenován jejím manažerem.

Babiš uvedl, že Arnberger a jeho rodina byli pod tlakem a „to je hlavní důvod“ rezignace, uvedl Babiš.

„Nemyslím si, že je nutné, aby se moje rodina, přátelé, kolegové a pacienti dostali pod tento nepříjemný rostoucí tlak při práci pro veřejné zdraví,“ řekl Arrenberger.

„Jsem přesvědčen, že změna v této fázi nebude mít vliv na úspěšné řešení epidemie ani na strategické kroky ministerstva,“ uvedl.

Babiš uvedl, že má v úmyslu znovu jmenovat Adama Vojteka, který byl ministrem zdravotnictví, když pandemie zasáhla zemi v březnu 2020.

Arenberger nastoupil do úřadu poté, co byl jeho předchůdce Jan Blatný propuštěn kvůli manipulaci s pandemií, včetně zavedení přísných podmínek pro používání experimentálních léků k léčbě pacientů s COVID-19 a jeho odmítnutí přijmout ruskou vakcínu Sputnik V, která nebyla případ. Schváleno Evropským regulačním úřadem pro léčivé přípravky.

Platney převzal vedení 29. října, aby nahradil epidemiologa Romana Primulu, který byl propuštěn poté, co byl vyfotografován při návštěvě restaurace, která musela být uzavřena v rámci omezujících opatření země.

READ  Osm kurýrů peněz na palubách letů ve Velké Británii a Dubaji bylo zatčeno kvůli obvinění z praní peněz - novinky

Prymula nahradil Vojtecha ve funkci 21. září, což umožnilo odlišný přístup k pandemii uprostřed nárůstu infekcí.

Infekce v České republice klesá. Denní počet nových případů se v pondělí snížil na 695, což je pokles z přibližně 17 000 na začátku března.

Země s 10,7 miliony zaznamenala téměř 1,7 milionu potvrzených případů s více než 30 000 úmrtí.

———

Sledujte veškeré pokrytí AP epidemií na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *