Dundee United 1-0 Ross County: Elmari Niskanen vstřelil první gól United, protože Ross County zůstává nevyhratelný | fotbalové novinky

Dundee United zaznamenal tenkou výhru 1: 0 nad Ross County bez výhry v Tanadisu, aby se posunul do první pětky skotské Premier League.

Domácí vstřelili branku ve 31. minutě prostřednictvím Elmariho Niskanena, který vstřelil svůj první gól v klubu.

Výsledkem bylo, že druhý Staggies po osmi zápasech stále hledal vítězství v úvodní sezóně ligy.

obrázek:
Goaslcorer Ilmari Niskanen slaví svého vítěze s Dundee United

United měli ranou šanci, když Scott McMahon poslal centr z levé strany s míčem čistým od krajského brankáře Ash Maynarda Brewera, ale nikdo v tričku Tangerine nedokázal vydělávat.

Poté se musel potápět brankář Benji Siegrist, aby vyčistil kříž Harryho Buttona.

United zaznamenali svůj dosud nejlepší otvírák ve 14. minutě, kdy Ian Harkes zahrál pokutový míč za Niskanen. Finský křídelník zasáhl střelu s nízkou úhlopříčkou a Maynard Brewer odrazil silnou ránu nalevo.

Siegrist Staggies to poté popřel, když na druhý pokus trefil přímý kop Blair Spittal na 25 yardů.

United však nakonec ve 31. minutě prolomili patovou situaci, protože Niskanen se ocitl v podobné pozici jako jeho předchozí šance nalevo od pole Staggies. Při této příležitosti neudělal nic špatného a zasáhl prudkou střelu, přes kterou se Maynard Brewer nemohl dostat.

Dundee, Skotsko - 2. ŘÍJNA: Elmari Niskanen Dundee United slaví bodování 1: 0 během zápasu Premier League mezi Dundee United a Ross County v Tanade 2. října 2021 ve skotském Dundee.  (Foto: Mark Scats/Skupina SNS)
obrázek:
Elmari Niskanen vstřelil v sobotu svůj první gól za klub

Tangerines mohli svůj náskok zdvojnásobit, když si Nicky Clark udělal prostor před brankou, ale Maynard-Brewer se sešel s Peterem Pawlettem a později si objednal následnou výzvu na brankáře.

Staggiesův brankář znovu přišel na záchranu ve 39. minutě, když prdl na dlouhou vzdálenost Jeanda Fuchse z rohového kopu.

Krátce před přestávkou měl kraj vlastní šanci, protože Spittal vyslal střelu z 25 yardů z dálky.

United měli své vedení zdvojnásobit v 58. minutě, když Fox trefil centr z pravé strany, ale Clarke poslal jeho hlavičku mimo tyč.

Dundee, Skotsko - 2. ŘÍJNA: Scott McMahon a Dundee Harry Clark z Ross County o držení během zápasu Premier League mezi Dundee United a Ross County v Tanadis 2. října 2021 v Dundee ve Skotsku.  (Foto: Mark Scats/Skupina SNS)
obrázek:
Ross County zůstal ve skotské Premier League nevyhratelný

Kraj se uzavřel do sebe jen o několik sekund později, když šikmá střela Josepha Hongba zpoza sloupku Siegrist.

READ  Jack Pryor na vrcholu světa

Staggies mělo vyrovnat v 65. minutě, když Spittal trefil roh z levé strany, ale Clarke poslal výkonnou hlavičku nad břevno se střídajícím Jordanem Whiteem, který dostal podobnou příležitost brzy poté. Vydejte se přímo k Siegristovi.

County nakonec v 81. minutě dostal míč do sítě, ale pokus střídajícího Dominika Samuela byl zrušen kvůli ofsajdu.