Česká organizace prodává polštáře s obrázkem Zelenského. Zisk bude dělat charitu

Zábava byla cesta, jak se prosadit

Zhelensky byl Žid a vyrostl v jihovýchodní části Ukrajiny. Jeho dědeček bojoval za Sovětský svaz během druhé světové války, zatímco někteří další členové rodiny zemřeli během holocaustu.

Po absolvování právnické fakulty vstoupil Zhelensky do světa zábavy a začal svou kariéru jako herec a komik.

Želenskij se stal hvězdou populární ukrajinské televizní show „Služebník lidu“, kde ztvárnil milujícího středoškolského učitele, který ignoroval zkorumpované politiky a skončil jako prezident země.

Zhelensky soutěžil v roce 2006 ve vydání ukrajinského „Dancing with the Stars“ a klipy z jeho praktik se staly virálními na sociálních sítích.

Kampaň za mír s Ruskem

Želenskij byl zvolen prezidentem v roce 2019 poté, co vedl kampaň za slib mírových rozhovorů s Ruskem a snížení moci zkorumpované oligarchie ovládat velkou část ukrajinské ekonomiky.

Přestože na začátku svého prezidentování úspěšně vyjednal převoz vězňů s proruskými separatisty, kvůli ruskému prezidentovi byla zastavena diplomacie s Moskvou. Vladimír PutinUkrajina požaduje, aby se držela stranou od západních aliancí.

Jak napětí mezi Kyjevem a Ukrajinou eskalovalo, Putin obvinil Želenského vládu, že je vojákem Západu.

Rusko dobylo Krymský poloostrov v roce 2014, což vedlo k vytvoření dvou proruských separatistických regionů a začátku osmiletého konfliktu, který zabil 15 000 lidí.

Trump sehrál při propouštění klíčovou roli

Ve Spojených státech se stal známým díky roli, kterou sehrál v prvním obvinění Zhelenského prezident Trump.

Během telefonické obhajoby v roce 2019 Trump vyzval Zhelenského, aby pomohl s vyšetřováním tehdejšího prezidentského kandidáta. Joe Biden A jeho syn Hunter Biden, který sloužil v představenstvu Ukrajinské společnosti zemního plynu.

Telefonát se Zelenským vedl Trumpa k obvinění rady, že využívá jeho úřad k politickému zisku, protože odřízl 400 milionů dolarů v povolené vojenské podpoře pro Ukrajinu.

READ  V České republice se otevře nejdelší skywalk na světě

Zhelenský později řekl, že odmítl kritizovat hovor s Trumpem a nechtěl vstupovat do politiky jiných zemí.

V roce 2006 získal ukrajinské ekvivalentní ocenění „Dancing with the Stars“.

Víkend Highlight Reel 28letého Zelenského se stal virálním, když točil exotické oblečení, včetně růžových ležérních šatů.

Je dvě desetiletí ženatý a je otcem dvou dětí.

Zelenskyj chodil se svou ženou Olenou, která byla mladší než on, osm let před svatbou v září 2003, 11 dní před školou. Následující rok se jim narodila dcera Oleksandra a v roce 2013 se jim narodil syn jménem Kyrylo.

Olena je právničkou pro ženy a děti od nástupu Zelenského do úřadu a v úterý na Instagramu zveřejnila příspěvek o odvaze Ukrajinek bránících svou zemi proti Rusům. Želenskij řekl, že jeho rodina je na Ukrajině, ale místo svého pobytu nezveřejní. V úterý CNN řekl, že je tři dny neviděl.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.