Německo prodlužuje kontroly na polských, českých a švýcarských hranicích do poloviny března – POLITICO

Německo prodlužuje kontroly na polských, českých a švýcarských hranicích do poloviny března – POLITICO

Německé ministerstvo vnitra v pátek oznámilo, že prodlouží omezení na svých hranicích s Polskem, Českou republikou a Švýcarskem do poloviny března 2024, protože Berlín pokračuje v represích proti pašování a omezuje nelegální migraci.

„Evropské právo stanoví tento postupný přístup. To znamená, že Federální policie Flexibilně lze provádět celou sadu pevných a mobilních operací pohraniční policie.“ řekl Německá ministryně vnitra Nancy Pfizer.

„Náš boj proti bezohlednému podnikání pašeráků, kteří vážně ohrožují životy lidí, byl úspěšný,“ řekl Pfizer. Od poloviny října zatkla centrální policie v rámci kontrol na vnitřních hranicích kolem 340 pašeráků, dodal. Od zavedení dočasných hraničních kontrol v říjnu podle něj klesl počet neoprávněných vstupů po celé zemi o více než 60 procent, z více než 20 tisíc v říjnu na zhruba 7300 v listopadu.

Na konci září Německo zavedlo hraniční kontroly v Polsku a České republice pod tlakem na zastavení toku žadatelů o azyl. Během prvních osmi měsíců roku 2023 požádalo v Německu o azyl asi 204 000 lidí, což je o 77 procent více než v předchozím roce. V polovině října se k dalším hraničním kontrolám přidalo Švýcarsko.

READ  Ukrajinský Little Leaguer v South Williamsport pro World Series

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *