Americký mužský basketbalový tým míří na olympiádu v Tokiu s čipem na rameni, ale historie je na jeho straně. | Richmond Free Press

Americký mužský basketbalový tým míří na olympiádu v Tokiu s čipem na rameni, ale historie je na jeho straně.

Zatímco Američané již po desetiletí dominují mezinárodním brankám, USA se na čínském mistrovství světa v basketbalu 2019 FIBA ​​blíží skromnému sedmému místu.

USA opustily šampionát 2019 se ztrátou 89-79 na Francii. Američané také podlehli Srbsku a poté porazili Polsko na sedmém místě, což bylo daleko pod očekávání.

Španělsko zvítězilo na mistrovství světa v roce 2019, když ve finále porazilo Austrálii, a Francie byla třetí. Olympijské hry v roce 2020 byly kvůli pandemii odloženy a přesunuty do letošního roku.

Tkalcovské stavy pro červenou, bílou a modrou.

Osudem bude, že první zápas amerického týmu v Tokiu se uskuteční v neděli 25. července proti stejným francouzským hráčům a představí se v něm nejlepší defenzivní hráč NBA Rudy Gobert.

USA pak 28. července zahrají Írán a 31. července Česko ve skupině A v Saitama Super Arena. Po biliardových hrách bude následovat čtvrtfinále, semifinále a nakonec finále 7. srpna. Soutěží dvanáct zemí.

Soupiska amerického týmu zahrnuje 6 stop 10 Kevin Durant, který již vyhrál dvě olympijská zlata z her 2012 a 2016.

Do ofenzívy kouče Grega Popovicha přidávají další palebnou sílu čtyři z nejlepších střelců NBA z minulé sezóny – Bradley Beal (v průměru 31,1 bodu), Damien Lillard (28,8), Zach Lavigne (27,4) a Jason Tatum (26,4).

Durant, který byl nejlepším střelcem turnaje v letech 2012 a 2016, se snaží připojit k Carmelovi Anthonymu jako teprve druhému Američanovi, který bude hrát ve třech zlatých týmech. Pomohl Anthonymu vyhrát zlatou medaili na olympijských hrách 2008, 2012 a 2016 a v roce 2004 byl v týmu bronzové medaile.

Od té doby, co byl basketbal představen na olympiádě v roce 1936 v berlínské deštivé přírodě, vládli Američané. USA získaly 15 zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. V blízkosti není žádná jiná země.

READ  Nejnovější: Portugalský záložník Danilo v pohodě po strachu zábava

Američané hledají čtvrté mistrovství v řadě. Tým porazil Srbsko 96-66 ve finále olympijských her 2016 v Riu de Janeiro. Španělsko dosáhlo v roce 2012 na olympijských hrách v Londýně vrcholu 107–100; Znovu porazil Španělsko na hrách v Pekingu v roce 2008.

Americký tým vyhrál šest z posledních sedmi olympijských her. Výjimkou bylo třetí místo v roce 2004 v Aténách.

Tým strýčka Sama vyhrál prvních sedm olympijských her, než prohrál kontroverzní finále 1972 se Sovětským svazem v Mnichově.

Durant je nejvyšší a nejstarší – ve 32 letech – člen týmu 2021. Pokud v letošní sestavě něco chybí, může to být v oddělení vracení peněz.

Kevin Love a Draymond Green, kteří oba hráli v roce 2016, jsou jediní další dva s olympijskými zkušenostmi.

Žádný z prvních 11 odskakujících hráčů NBA od sezóny 2021 nebyl na soupisce trenéra Popovicha. Někteří z nich jsou cizí státní příslušníci, zatímco jiní se rozhodli nehrát z osobních důvodů, jako jsou zranění a strach z koronaviru.

V letošním olympijském týmu USA nejsou žádní 7 stop vysoký hráči.

Chybí dva hlavní průkopníci z mistrovství NBA 2020 v Los Angeles Lakers.

Superstar LeBron James, MVP finále NBA 2020, se rozhodl nehrát, ale udělat si čas pro tým Tune Squad a propagovat nový film Space Jam.

Jamesův spoluhráč v Los Angeles Anthony Davis se rozhodl nehrát kvůli zranění.

Tým USA zasáhl ve své olympijské přípravě dva zpomalovače rychlosti. Tým soutěžil v Las Vegas Show Games, které začaly 10. července, podlehly Nigérii 90-87 a Austrálii 98-94. Zápasy nemají žádný vliv na postavení olympijského týmu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *