Královna Alžběta II. Se zúčastní jednání o klimatu COP26 v Glasgow

The Spojené království hostí světové lídry Téměř dva týdny rozhovorů ve skotském městě od 31. října do 12. listopadu.

Jednání, známá jako COP26, se konají v patách setkání G20 v Římě a očekává se, že přilákají mnoho vedoucích představitelů skupiny k zahájení jednání.

Královna se začátkem tohoto roku zúčastnila jednání G7 v Cornwallu, kde se diskutovalo o klimatu.

Britská vláda, která rozhovory organizuje, trvala na tom, že COP26 bude pokračovat navzdory výzvám, které s sebou pandemie přináší mezinárodní cestování. COP26 bude jednou z největších osobních mezinárodních akcí od začátku pandemie.

Událost se odehrává na pozadí řady extrémních povětrnostních jevů na severní polokouli, včetně vln veder a požárů v některých částech Severní Ameriky, jižní Evropy a severní Afriky, stejně jako povodní v Číně a západní Evropě.

Přichází také po vydání Zpráva o stavu vědy mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu, který zjistil, že ke globálnímu oteplování dochází rychleji, než se dříve chápalo, a že dopad člověka na klima je „jednoznačný“.

Prezident COP26 Alok Sharma stanovil pro jednání volnou agendu, zaměřenou na přimění lídrů, aby se zavázali omezit nárůst globální teploty na 1,5 ° C nad úroveň před průmyslovou revolucí, aby odvrátili zhoršující se dopady klimatické krize.

Zaměří se také na stanovení termínu pro využívání uhlí, zvýšení plateb bohatých národů na globální jih s cílem pomoci zemím přizpůsobit se klimatické krizi a připravit se na budoucnost s nulovou čistou úrovní, kde to bude svět schopen. Neprodukují více skleníkových plynů, než kolik odstraňují.

READ  Americký přítel Britky, která se ztratila na Amerických Panenských ostrovech, nedovolil policistům prohledat člun: policii

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.