Královna Alžběta II. Se zúčastní jednání o klimatu COP26 v Glasgow

The Spojené království hostí světové lídry Téměř dva týdny rozhovorů ve skotském městě od 31. října do 12. listopadu.

Jednání, známá jako COP26, se konají v patách setkání G20 v Římě a očekává se, že přilákají mnoho vedoucích představitelů skupiny k zahájení jednání.

Královna se začátkem tohoto roku zúčastnila jednání G7 v Cornwallu, kde se diskutovalo o klimatu.

Britská vláda, která rozhovory organizuje, trvala na tom, že COP26 bude pokračovat navzdory výzvám, které s sebou pandemie přináší mezinárodní cestování. COP26 bude jednou z největších osobních mezinárodních akcí od začátku pandemie.

Událost se odehrává na pozadí řady extrémních povětrnostních jevů na severní polokouli, včetně vln veder a požárů v některých částech Severní Ameriky, jižní Evropy a severní Afriky, stejně jako povodní v Číně a západní Evropě.

Přichází také po vydání Zpráva o stavu vědy mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu, který zjistil, že ke globálnímu oteplování dochází rychleji, než se dříve chápalo, a že dopad člověka na klima je „jednoznačný“.

Prezident COP26 Alok Sharma stanovil pro jednání volnou agendu, zaměřenou na přimění lídrů, aby se zavázali omezit nárůst globální teploty na 1,5 ° C nad úroveň před průmyslovou revolucí, aby odvrátili zhoršující se dopady klimatické krize.

Zaměří se také na stanovení termínu pro využívání uhlí, zvýšení plateb bohatých národů na globální jih s cílem pomoci zemím přizpůsobit se klimatické krizi a připravit se na budoucnost s nulovou čistou úrovní, kde to bude svět schopen. Neprodukují více skleníkových plynů, než kolik odstraňují.

READ  Po schválení odbornou komisí se předseda vlády rozhodl zastavit třetí dávku vakcíny pro starší Izraelce

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *