Nejméně sedm lidí bylo zraněno, když izraelský tank náhodně narazil na egyptskou hranici Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Nejméně sedm lidí bylo zraněno, když izraelský tank náhodně narazil na egyptskou hranici  Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Marwan Bishara, hlavní politický analytik Al-Džazíry, řekl, že incident by mohl vzbudit další varování z Káhiry do Izraele.

Šrapnel z izraelského tankového granátu dopadl na egyptskou hranici a podle armád obou zemí zranil nejméně sedm lidí včetně řady egyptských pohraničníků.

K incidentu došlo v neděli pozdě, přičemž izraelská armáda potvrdila, že „náhodou“ zasáhla egyptské místo poblíž hranice s pásmem Gazy.

Dodal: „Incident se vyšetřuje a prověřují se podrobnosti.“ izraelská obranná armáda [Israeli army] Izraelská armáda v prohlášení uvedla, že nad incidentem vyjádřila lítost, aniž by uvedla další podrobnosti.

Mluvčí egyptské armády incident potvrdil, ale nezmínil počet zraněných mezi jejími členy.

Svědek a lékařský zdroj uvedli, že zranění byli převezeni do nemocnice. Očití svědci uvedli, že slyšeli výbuch, po kterém následovaly zvuky sanitek rozmístěných z egyptské strany.

Marwan Bishara, hlavní politický analytik pro Al-Džazíru v Londýně, řekl, že incident by mohl vyvolat další varování z Káhiry.

„To může ve skutečnosti vést k dalšímu egyptskému varování Izraeli, že potřebuje zmírnit své nevybíravé a děsivé bombardování Gazy, které se jistě začíná vymykat kontrole,“ řekl Bishara.

Analytik dodal, že existuje lidový a institucionální hněv proti izraelskému bombardování Gazy, ale Egypt je Izraelem „omezován“ při koordinaci humanitární pomoci do Gazy s Tel Avivem.

Podle egyptských médií svědci uvedli, že izraelský nálet nenaruší průchod pomoci do Gazy.

K náhodnému výbuchu došlo jen několik hodin poté, co druhý konvoj nákladních aut vjel na egyptskou stranu hraničního přechodu Rafah směrem k Gaze.

První konvoj 20 kamionů vstoupil do obležené enklávy den předtím, ale humanitární pracovníci varují, že zásoby jídla, vody a paliva zůstávají nízké.

Izrael zabránil pomoci ve vstupu na přechod, zatímco pokračoval v bombardování Pásma Gazy déle než dva týdny, v reakci na invazi Hamasu na izraelské území 7. října.

READ  „Den svobody“: Sydney znovu otevírá své brány, protože Austrálie se snaží vyrovnat s COVID-19

Představitelé OSN tvrdí, že k reakci na krizi je v Gaze denně potřeba nejméně 100 kamionů.

Před vypuknutím nedávných událostí tam denně přijíždělo několik stovek kamionů.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *