Epidemie ještě neskončila, navzdory očkování

Členové rodiny Vijay Raju, kteří zemřeli na Covida, truchlí před tím, než je jeho tělo zpopelněno ve vesnici Gidhinhali na okraji indického Bengaluru 13. května 2021.

Samuel Rajkumar | Reuters

Šéf Světové zdravotnické organizace v pondělí varoval, že globální pandemie ještě neskončila, a to navzdory vysoké míře očkování proti Covid v některých zemích, několik dní poté, co CDC řekla plně očkovaným Američanům, že na většině míst mohou jít bez masek.

„V některých zemích s nejvyšší mírou zaočkovanosti došlo k velkému odpojení,“ řekl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. „Zdá se, že epidemie skončila, zatímco jiné trpí obrovskými vlnami infekce.“ Konference z ústředí agentury v Ženevě.

Varoval, že „epidemie ještě zdaleka nekončí“. „Nikde to neskončí, dokud to neskončí všude.“

Tedrosovy komentáře přišly čtyři dny poté, co Centra pro kontrolu a prevenci nemocí aktualizovala pokyny pro veřejné zdraví, aby řekla, že lidé, kteří byli plně očkováni, již nemusí nosit obličejovou masku nebo se na většině míst, ať už venku nebo uvnitř, zdržovat ve vzdálenosti 6 stop od ostatních. . Je to poprvé, co federální vláda od té doby vyzvala lidi, aby přestali nosit masky Nejprve zavolal, aby zakryl obličej Před více než rokem.

Někteří lékaři řekli Nové pokyny znamenají Že „očkovaní lidé se mohou vrátit do normálu“.

V USA klesá počet nových případů Covid, protože více Američanů očkuje. V neděli národ hlásí přibližně 33 200 nových infekcí denně, na základě průměrných údajů za sedm dní shromážděných univerzitou Johna Hopkinse, což je o 19% méně než v předchozím týdnu. Podle údajů shromážděných Centry pro kontrolu a prevenci nemocí bylo téměř 123 milionů Američanů plně očkováno.

READ  Ukrajina a Rusko: Co teď potřebujete vědět

Jiné země zažívají velká ohniska. Například Indie hlásí podle nedělí Hopkins sedmidenní průměr asi 328 900 případů denně od neděle. To je pokles o 15% oproti minulému týdnu, ale stále obrovský počet případů. Země také dosáhla nového rekordu v úmrtí a podle údajů Hopkins uvádí sedmidenní úmrtnost 4039 úmrtí.

Žena truchlí nad smrtí svého manžela kvůli koronavirové nemoci (COVID-19) mimo márnici nemocnice COVID-19 v indickém Ahmedabadu 8. května 2021.

Amit Dev | Reuters

Tedros uvedl, že agentura reaguje na nárůst Indie a dalších hotspotů po celém světě. Řekl, že WHO potřebuje okamžité financování, aby si zachovala technickou a provozní podporu pro všechny země, zejména ty, které jsou nejvíce zasaženy epidemií.

„Současný plán reakce trpí nedostatkem financování a jeho drtivá většina je oplocena dárci pro konkrétní země nebo aktivity,“ uvedl.

Zavolal mezi ně také výrobce vakcín Covid Pfizer A moderní„Zpřístupnit více snímků obrazovky pro COVAX, který dávkuje chudé země.

„Potřebujeme nyní dávky a vyzýváme je, aby dodávku doručili co nejdříve,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.