Apple údajně přejde na svůj iPhone modem v roce 2023

Apple plánuje partnerství s Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd. vyrábět vlastní 5G modemy pro budoucí iPhony, Nová zpráva v Nikki. Apple prý plánuje použití 4nm procesního uzlu TSMC, který zatím nebyl nasazen pro žádný komerční produkt; Zdá se, že modem je navrhován a testován na 5nm před zahájením sériové výroby v roce 2023 na 4nm.

Všeobecně se očekává, že Apple v roce 2023 přejde na modemy vlastní konstrukce a TSMC je přirozeným partnerem ve výrobě. Qualcomm, který je dominantním hráčem v oboru a vyrábí modemové komponenty pro celou řadu iPhone 13, nedávno uvedl, že očekává, že do dvou let bude tvořit pouhých 20 procent objednávek modemů pro iPhone.

Apple koupil divizi Intel 5G modemu v roce 2019, předznamenává poslední přepínač. Začátkem toho roku se Qualcomm a Apple dohodly na ukončení nákladného patentového sporu o technologii modemu, přičemž Qualcomm obdržel Více než 4 miliardy dolarů jako součást osady.

TSMC je výrobcem všech procesorů iPhone řady A a systémů na čipu M1 pro počítače Mac. podle NikkiV Cupertinu jsou stovky inženýrů TSMC, kteří spolupracují s vývojovým týmem čipů Apple. Říká se, že v roce 2022 budou SoC pro iPhone používat 4nm proces TSMC a některé modely iPadů údajně přijmou 3nm procesory v roce 2023. Nikki Říká, že iPhone udělá 3nm skok „jakmile“ příští rok.

READ  Microsoft Flight Simulator zmenší počáteční velikost instalace ze 170 GB na 83 GB

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *