Ranní zprávy: čtvrtek 22. září 2022

Ranní zprávy: čtvrtek 22. září 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dovolte nám, abychom vám dali novou ranní opravu.

  • První vakcíny Pfizer/BioNTech proti COVID-19 přizpůsobené na novější varianty Omicron BA.4 a BA.5 dorazily do České republiky v úterý, informovalo dnes ČTK ministerstvo zdravotnictví. Dodávka byla více než 600 000 dávek a stejné množství dorazí příští týden.

  • Český ministr zahraničí Jan Lipavský vystoupí ve čtvrtek v New Yorku na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Jeho projev se zaměří na současnou bezpečnostní situaci, záměr Ruska anektovat další části Ukrajiny a návrh na zřízení mezinárodního soudu pro ruské válečné zločiny.

  • Letiště Praha zvládá silnou letní sezónu bez větších komplikací. Od června do srpna odbavilo více než 3,8 milionu cestujících, o třetinu méně než v rekordním roce 2019. Od začátku roku do konce srpna 2022 prošlo branami letiště téměř sedm milionů cestujících.

  • Podle analýzy projektu Neviditelní je více než milion Čechů součástí nízkopříjmových rodin. Dříve často žili od platu k platu a jejich situace se velmi zhoršila kvůli vysoké inflaci. V rodinách, které lze označit za nízkopříjmové, žije v České republice asi 1 153 000 lidí.

  • Česká tisková agentura uvedla, že útočník Patrik Schick, který hraje za německý klub Bayer Leverkusen, poprvé v kariéře získal ocenění Zlatý míč pro nejlepšího českého hráče této sezony.

READ  Země EU chtějí odložit výběr neočekávaných zisků z fosilních paliv

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *