Severokorejský potápěčský výstroj překročí hranici do Jižní Koreje nezjištěný

Vojenští představitelé ve středu prohlásili, že severokorejský muž v mokrém obleku a ploutvích tento týden překročil východní námořní hranici s Jižní Koreou. Jižním vojákům se ho nepodařilo spatřit, dokud nekráčel cestou na jih od přísně střežené hranice.

Přechod je druhým trapným narušením bezpečnosti hranic pro jihokorejskou armádu v posledních měsících. V listopadu se další severokorejský muž, bývalý gymnasta, plazil přes hraniční plot a byl chycen, dokud nebyl půl míle jižně od hranice. Armáda později uvedla, že senzory, které měly spouštět alarmy varující jihokorejské stráže, byly deaktivovány kvůli Uvolněné šrouby.

Jihokorejská armáda uvedla, že poslední vetřelec ze Severní Koreje v úterý přeplaval hranici a vystoupil na břeh jižně od 2,5 míle široké demilitarizované zóny neboli DMZ, nárazníkové zóny, která po válce oddělovala obě Koreje. Prohlášení ve středu.

Úředníci vyšetřovali mužův motiv k překročení hranice a uvedli, že to mohl být přeběhlík ze severu. Došel ke břehu plazením se přes banku pod ostnatým drátem, který Jižní Korea postavila podél hraničních břehů, aby odradila severokorejské vetřelce.

Uzavřená televizní kamera ho poprvé zachytila ​​na vojenském kontrolním stanovišti, když byl v úterý ve 4:20 na silnici směřující na jih, ale vojáci ho nezachytili k výslechu až o tři hodiny později. Když byl zatčen, muž se nacházel v takzvané civilní kontrolní oblasti jižně od demilitarizované zóny, kam civilisté nesmějí cestovat bez vojenského povolení.

Armáda uvedla: „Naše armáda nepřijala vhodná opatření, přestože byl muž od jeho příjezdu na pláž několikrát spatřen v systému sledování.“

Když osoba ze severu překročí pozemní hranici, aniž by ji někdo odhalil, vyvolává otázky ohledně národní bezpečnosti Jižní Koreje. Obě Koreje byly technicky ve válce od doby, kdy korejský konflikt v letech 1950-53 skončil příměří.

READ  Brazilské nemocnice dosáhly bodu zlomu, protože ministr zdravotnictví obvinil nové varianty koronaviru

Korejská demilitarizovaná zóna je jednou z nejvíce ozbrojených oblastí na světě a je střežena dlouhými ostnatými ploty, minovými poli, senzory a téměř dvěma miliony vojáků na obou stranách.

Defekty v celém DMZ jsou relativně vzácné a nebezpečné. V listopadu 2017 proběhl přes A severokorejský voják. Střela střel Jeho spolubojovníci ho vystřelili, aby vstoupili na jih přes Panmunjom, takzvanou příměří vesnici na hranici.

Více než 33 000 lidí uprchlo ze Severní Koreje do Jižní Koreje, protože zemi v 90. letech zasáhl ničivý hladomor. Většina z nich to však udělala prostřednictvím Číny, která hraničí se Severní Koreou, a nakonec se vydali na jihokorejské velvyslanectví v jiné zemi.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *