Indie a Austrálie slibují, že zakročí proti vandalismu v chrámu

Indie a Austrálie slibují, že zakročí proti vandalismu v chrámu

Premiér Modi se dnes setkal se svým australským protějškem Anthonym Albanesem.

Nové Dillí:

Premiér Narendra Modi dnes vedl rozsáhlé rozhovory se svým australským protějškem Anthonym Albanesem s cílem posílit vztahy mezi oběma zeměmi v oblasti obnovitelné energie, obchodu a obrany. Premiér Modi řekl, že oba vůdci hovořili také o incidentech vandalismu v chrámu v Austrálii.

Premiér Modi řekl: „Premiér Anthony Albanese a já jsme v minulosti diskutovali o otázce útoku na chrámy v Austrálii a činnosti separatistických prvků. Diskutovali jsme o tom i dnes.“

Řekl, že ho australský premiér ujistil, že proti těm, kdo jsou zapojeni do takového vandalismu, budou přijata přísná opatření.

„Nepřijmeme žádné prvky, které svými činy nebo nápady poškozují přátelské a vřelé vztahy mezi Indií a Austrálií. Premiér Albanese mě dnes znovu ujistil, že proti takovým prvkům zakročí i v budoucnu,“ řekl. .

V březnu byl zastánci Khalistanu napaden významný hinduistický chrám v Brisbane, chrám Shri Laxmi Narayan. Jde o čtvrtý incident vandalismu proti hinduistickým chrámům za dva měsíce v Austrálii.

16. ledna byl chrám Shri Shiva-Vishnu v australském Carrom Downs vandalizován antihinduistickými graffiti.

12. ledna byl BAPS Swaminarayan Mandir v Mill Parku v Austrálii potřísněn anti-hinduistickými a anti-hinduistickými graffiti. ‚Australia Today‘ uvedl, že chrám byl poničen protiindickými živly a na zdech chrámu na předměstí Mill Park byla napsána protiindická hesla.

Před jednáním dostal premiér Modi slavnostní čestnou stráž v paláci admirality v Sydney.

Jednání se uskutečnilo den poté, co premiér Modi promluvil k indické komunitě na shromáždění v Sydney, kterého se zúčastnili i Albánci.

READ  Sydneyské případy COVID-19 dosáhly rekordní výše, více sil vynutilo uzavření

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *