9. ročník virginského festivalu českého a slovenského lidového života

9. ročník virginského festivalu českého a slovenského lidového života

PRINCE GEORGE – Již brzy se bude konat devátý ročník Virginia Czech and Slovak Folklife Festival. Akce, kterou pořádá okresní centrum regionálního dědictví Prince George, se koná za deště nebo za svitu.

Komunita je zvána, aby se v sobotu 21. října od 11:00 do 16:00 zúčastnila bezplatné akce, kde se mohou ponořit do světa bohaté historie a živé kultury v Centru dědictví.

Návštěvníci mohou oslavit bohaté tradice, zemědělskou historii, rodové předky a trvalý vliv této komunity na region prostřednictvím festivalové autentické hudby, tance, řemesel, krojů, jídla a stálé expozice československého dědictví muzea, která přináší poutavé příběhy a fotografie.

K zakoupení bude pivní guláš, zelňačka, kielbasa a pečivo, stejně jako muzejní dárkový obchod s českými a slovenskými kulturními artefakty, jako jsou rodinné kuchařky, vánoční ozdoby, historické knihy, aktivity pro děti, trička, umění a další. . Otevře se.

Čeští zpěváci vystoupí v říjnu 2019 na 7. ročníku virginského festivalu českého a slovenského lidového života v Prince George's County Regional Heritage Center.

Na festivalu vystoupí vesnickí muzikanti, čeští zpěváci, polští tanečníci Mišas nebo Chesterfield Concert Band. Součástí festivalu je výstava Slavní čeští a slovenští Američané zapůjčená z Českého a slovenského národního muzea a knihovny.

Akce vhodná pro rodiny zahrnuje hospodářská zvířata, historické traktory, zemědělské vybavení, aktivity pro děti a malování na obličej.

Rodiny si užívají historických traktorů na 7. ročníku festivalu českého a slovenského folklóru v Prince George v říjnu 2019.

Český a slovenský festival oslavuje kulturní dědictví tisíců přistěhovalců z České republiky, Slovenska, Rumunska, Ukrajiny a dalších východoevropských zemí, kteří se rozhodli vybudovat svůj život v Prince George’s County. Unikli chudobě ve svých domovských zemích a snažili se zlepšit svou budoucnost tím, že pomohli obnovit zemědělskou devastaci Jihu po občanské válce.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *