Bruins porazili Coyotes 6-3 a vyhráli 19. v řadě |

BOSTON (AP) – Derek Forport vstřelil tiebreaker těsně 9:29 zleva ve třetí směně, když Boston Bruins vyhráli svůj úvodní zápas doma 6:3 nad Arizonou v sobotu večer a porazili Coyotes 19. za sebou.

Je to nejdelší vítězná série Bruins v klubové historii proti jakémukoli soupeři, naposledy prohráli s Coyotes 9. října 2010 v Praze.

Bruins vyhráli své první dva zápasy, aby zahájili svou 99. sezónu pod novým trenérem Jimem Montgomerym, který nahradil Bruce Cassidyho.

„Dnes večer jsme byli v mnoha oblastech lepší,“ řekl Montgomery. „Hráli jsme s týmem, který byl hladový. V jejich prvním zápase to nedopadlo dobře. Je to lidská přirozenost, že se vrátí, a oni se vrátili… Prostě se mi líbí, jak jsme odpověděli.“

Coyotes smazali manko 3:1 na začátku třetího poločasu, když Josh Brown skóroval v čase 2:58 a Shane Justisbehr mezi dvěma deskami překonal brankáře Jeremyho Swaymana a vstřelil branku z krátké vzdálenosti o necelé tři minuty později.

Forbort ale zachránil úvodní zápas doma před obrovským zklamáním pro publikum TD Garden tím, že poslal zápasníka do sítě z levého kruhu, aby vstřelil svůj první gól od 20. listopadu 2021.

Poté AJ Greer přidal cílovou výluku 3:20, než ji uzavřel s prázdnou mřížkou.

Pavel Zacha, získaný z New Jersey za útočníka Erica Haulu v mimosezónním období, si vysloužil solidní vedení prvním domácím gólem Bruins v sezóně a prvním v dresu Bostonu. Branku Bruins přidali Charlie Coyle a Nick Foligno. Swayman držel 21 kol.

„Samozřejmě je dobré začít dobře pro naši skupinu – dvě výhry,“ řekl Foligno. „Je hezké přispět. Cítím se dobře, cítím se zdravě. Jsem vzrušený. Líbí se mi, co dělají všechny naše linky. Tohle byla největší zábava. …přesně to jsme kázali ve výcvikovém táboře. Je vzrušující být součástí.“

READ  Jiří M. Eckel III

Clayton Keeler přidal gól v herní síle Coyotes (0:2) a Karel Wemmelka předvedl 37 zákroků.

„Byli jsme tam,“ řekl trenér Arizony Andre Torini. „Je těžké to spolknout, protože jsme si tolik věřili a tvrdě pracovali. V první třetině se mi líbila naše naléhavost, byli jsme angažovaní a bojovali jsme… …budovali jsme si sebevědomí po celý zápas.“

Bruins, povzbuzen brzkou výhodou dvou hráčů a hrát přesilovku, měl proti Vejmelkovi několik dobrých šancí, než Zacha odskočil na 4:03 do hry, když Folignova střela zasáhla tyč a vyrazila přímo před něj.

Coylův gól zvýšil na 2:0 v závěru úvodní třetiny, když z vnitřku pravého kruhu překonal Vimelku na levé rameno výtahem.

Keeler ve druhém poločase překonal Swaymana jednorázovkou z pravého kruhu 6:21, ale Fulego v čase 14:03 přesměroval střelu Conora Cliftona za Vejmelku a obnovil dvoubrankový náskok Bruins.

„Viděl jsi, jak tvrdě jsme hráli v útočné zóně,“ řekl Swayman. „Nemohu být spokojenější s tím, jak systém nyní funguje.“

Vítej zpět

Útočník Bruins David Krejčí dostal velkou ruku při představování hráče, když hlasatel PA řekl: „Vítejte zpět v Bostonu“, než ho představil. Krich odehrál minulou sezónu v rodném Česku.

Největší ovace sklidil velitel Patrice Bergeron.

Poznámky: Folignova asistence u gólu Zacy byla 500. bodem v jeho kariéře. …Člen Síně slávy a bývalý Bruin Johnny Bucyk byli v luxusním boxu a sklidili potlesk ve stoje, když ukázali 87letého hráče na video desce. …Keller odehrál oba zápasy poté, co si 30. března utrpěl zranění kolena, které ukončilo jeho sezónu 2021-22. …arizonský útočník Travis Boyd odehrál svůj 200. zápas v National Hockey League. … Obránce Bruins opustil Brandona Carla s nezveřejněným zraněním.