Budíček na paralympiádě: Marc Arends bere Kanadě pátou zlatou medaili

Marc Arends v úterý znovu vystoupil na pekingské paralympijské pódium – tentokrát nad ním.

Hartsville na Ostrově prince Edwarda zvítězil v biatlonu mužů na 10 km vstoje a v hlavním městě Číny si odvezl druhou medaili poté, co první den získal bronz v para biatlonu na 6 km.

Dvaatřicetiletý Arends získal 10. paralympijskou medaili (dvě zlaté, tři stříbrné a pět bronzových) na třech zimních hrách pouhý den poté, co skončila jeho série sedmi umístění na stupních vítězů. V pondělí skončil čtvrtý v běhu na 20 km klasickou technikou.

Kanadský čas 31 minut 45,2 sekundy byl o 32,8 sekund rychlejší než stříbrný medailista Grigorij Vovčinskij z Ukrajiny. Arendz byl jediným závodníkem ve 13členném poli, který v tomto podniku zabodoval čistě.

Pocta Arendz zvyšuje celkový počet zlatých týmů Kanady na pět a celkový počet medailí na 13 po čtyřech dnech soutěže v Pekingu. Země obsadila třetí místo v medailovém pořadí po Číně (osm zlatých, 27 celkově) a Ukrajině (šest zlatých medailí, celkem 17).

Přečtěte si více o medailistovi z 10. paralympijských her Marcu Arendsovi.

SLEDUJTE, jak l Arendz vyhrál zlato v para biatlonu v Pekingu:

Kanaďan Mark Arends vyhrál v Pekingu biatlonové zlato

Producent PEI si v těchto hrách vysloužil svou druhou medaili poté, co obsadil první místo v kategorii mužů v kategorii vestoje na střední trati. 1:19

Zde je další z toho, co jste nestihli v pondělí večer a v úterý ráno na paralympiádě v Pekingu:

Hokejový tým PARRA se zotavuje ve velkém stylu

Po ohromující sobotní porážce 5:0 se Spojenými státy se kanadský hokejový tým Para v úterý dočkal drtivého vítězství 6:0 nad Jižní Koreou.

James Dunn vstřelil hattrick při závěrečné výhře, Liam Hickey, pětinásobný paralympionik Billy Bridges a kapitán Tyler McGregor vstřelili síť. Kanada se omezila na Jižní Koreu se čtyřmi střelami na branku.

READ  Poprvé na olympijských hrách v Tokiu buvolí sporty

Kanada (1-1) dokončila skupinu na druhém místě za Spojenými státy (2-0). Oba týmy si zajistily pozice v semifinále, zatímco Jižní Korea (0-2) postoupí do čtvrtfinále. Kanada se ve čtvrtek ve 22:50 SEČ utká s vítězi Jižní Koreje a Itálie.

Kdyby to Mezinárodní paralympijský výbor nezakázal, byl by Ruský paralympijský výbor čtvrtým týmem ve skupině A.

Skupina B, která zahrnovala Čínu, Českou republiku, Itálii a Slovensko, pokračovala v zápasech později v úterý, když paralympijská hostitelská země obsadila první místo ve skupině a připravila čtvrtfinálový zápas proti České republice.

Přečtěte si více o vítězství Kanady nad Jižní Koreou.

James Dunn hattrick poslal Kanadu do semifinále ledního hokeje:

James Dunn hattrick poslal Kanadu do semifinále para hokeje

James Dunn z Wallacetown, Ont., vstřelil tři góly, když Kanada porazila Koreu 6:0 a postoupila přímo do semifinále turnaje v ledním hokeji na paralympijských hrách v Pekingu 2022. 2:19

Kanada klesla na třetí místo v řadě v curlingu na vozíku

Kanadský curlingový tým na vozíku prohrál po silném začátku 4:0, kdy porazil paralympijské šampiony Čínu, Spojené státy americké, Lotyšsko a Švýcarsko, třetí zápas v řadě úterní porážkou 9:8 se Slovenskem.

Kanadská vlajkonoška Ina Forrestová a minulá Mark Edison, Dennis Thiessen a John Thurston byli v osmém endu zatlučeni s šancí na vstřelení dvou gólů a dodatečného vynucení. Thurstonova konečná remíza se však nevydařila, protože Kanada v závěrečném finiši stihla pouze jeden gól.

Sledujte | Kanada utrpěla třetí prohru v řadě ve zpátečním vztahu se Slovenskem:

V bitvě na houpačce Kanada potřetí za sebou propadla Slovensku

Slovensko porazilo Kanadu 9:8 v zápase doma a venku, což vedlo ke třetímu vítězství Slovenska v řadě (4:2) a třetí prohře Kanady v řadě (4:3). 5:46

Kanaďané v úterý utrpěli porážku 9:4 s Jižní Koreou, která následovala po pondělní prohře 6:3 se Švédskem.

READ  French Lockheed Open: 4 ženy poprvé soutěží v semifinále čtyř turnajů | buvolí sporty

Kanada má nyní stav 4:3, zbývají tři zápasy a k postupu do semifinále potřebuje dohrát čtyři nejlepší.

Poslední tři zápasy Kanady ve středu přijdou proti Velké Británii v 1:30 SEČ, poté se střetnou s Estonskem v 6:30 SEČ. A Norsko ve 20:30 ET.

SLEDUJTE KANÁDU omráčenou Korejskou republikou v curlingu na invalidním vozíku:

Kanada z Koreje ohromená v curlingu na invalidním vozíku

Kanada viděla, jak Korejská republika na své cestě za dominantním vítězstvím vstřelila čtyři branky na šestém místě. 1:35

Ukrajina požaduje chytit 2 na pódiu

Uprostřed pokračující ruské invaze na Ukrajinu sportovci z posledně jmenované země nadále září v Pekingu.

Ukrajinský tým v úterý dvakrát zvítězil na stupních vítězů a získal všechny dostupné medaile v biatlonu mužů se zrakovým postižením na střední trati a v krasobruslení žen na střední trati.

Vitalij Lukjaněnko, Anatolij Kovalevskij a Dmytro Sojarko získali zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v mužském závodě. Překvapivě, dva atleti na čtvrtém a pátém místě, Yaroslav Reshetinsky a Oleksandr Kazik, byli také Ukrajinci.

Kanaďan Marc Arends, desetinásobný paralympijský medailista, slaví úterní zisk zlaté medaile v mužském biatlonu na 10 km v čínském Zhangjiakou. (Michael Steele/Getty Images)

Lukjaněnko (43) je s osmi zlatými, jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí nejúspěšnějším mužským biatlonem všech dob. Získal také dvě stříbrné a dvě bronzové medaile v závodech Para v běhu na lyžích.

V ženském závodě získala zlato Irina Boyeová, týmové kolegyně Oleksandra Kononova a Lyudmila Lyachenko získaly stříbro a bronz.

První den také kolem Ukrajiny kroužil nízkovizorový para biatlon na 6 km a Lukjaněnko, Kazik a Suiarko brali zlato, stříbro a bronz v tomto pořadí.

Zde je rychlý pohled na další události 4. dne v Pekingu:

Ukrajinci Vitalij Lukjaněnko, Anatolij Kovalevskij a Dmytro Sojarko získali v úterý zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili v biatlonu zrakově postižených mužů. (Michael Steele/Getty Images)

Kanaďanka Brittany Hodak, která v pondělí brala bronz v běhu na lyžích pro zrakově postižené na 15 km, skončila v úterý v biatlonu na 10 km šestá. Kanaďanka Emily Youngová se umístila na osmém místě. (Michael Steele/Getty Images)

Kanaďanka Christina Pickton, zobrazená výše, projela v úterý cílem na osmém místě v biatlonu žen na 10 km. A v soutěži mužů skončil osmý také Kanaďan Derek Zablotinsky. (Lintao Zhang/Getty Images)

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.