V české kuchyni: Udělejte si doma smetanovou veganskou koprovou omáčku à la pražská Kuchyň

Gobrovka je jedním z nejoblíbenějších českých jídel mezi místními i cizinci. Jeho popularita přichází s jeho všestranností a dvěma dostupnými verzemi, hovězím nebo vařeným vejcem, což z něj činí oblíbený pokrm pro vegetariány. Poslední jmenovaný je oblíbeným receptem kuchařů pražských restaurací Kuchyň na HraděStalo se z toho menu krátce po otevření restaurace.

Není lepší čas než současnost si to užít s působivým výhledem na Prahu a vychlazeným pivem na terase. Tento snadný recept si můžete uvařit doma od šéfkuchaře Kuchyně na Hradě Marka Janoucha.

Januch nám řekl, že červené víno je v restauraci po „Veverce“ (anglicky steak nebo řeznická svíčková) druhé nejoblíbenější.

„Týdně uvaříme asi 400 porcí,“ říká s tím, že pár stébel restaurace ušetří za olej z pískavice řeckého sena, který „v konečném dochucení funguje jako čerstvý kopr.“ Koprová chuť z Kuchyně je vyvážena octovým vývarem.

Tipy šéfkuchaře na výrobu omáčky z pískavice řeckého sena Než začnete

Recept Gobrovka z Kuchyně na Hradě

Ingredience (na 5 porcí)

Na polévkovou omáčku (Olijovo Zizku):

Sloužit:

metoda

Vytváření doporučení

Tip šéfkuchaře: Můžete také připravit bezlepkovou verzi koprové omáčky tím, že nahradíte běžnou mouku v jírce rýžovou moukou.

Ochutnejte další Januchovy speciality a relaxujte na slunné terase s krásným výhledem na Prahu! Následujte Kuchyň na Hradě na Instagramu a zastavte se na jednom z jeho oblíbených letních grilovaček.

READ  Český lékařský dobrovolník zraněn při ruském ostřelování

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *