Rada pořádá vzpomínkové akce na holocaust Zprávy, sport, pracovní místa

Rada pořádá vzpomínkové akce na holocaust  Zprávy, sport, pracovní místa

Youngstown – Rada pro vztahy židovské komunity uspořádá svůj každoroční program Dne Hashwa (vzpomínka na holocaust) přibližně ve čtvrtek a neděli.

27. ročník vzpomínkové akce na holocaust bude ve čtvrtek ve 19:00 a každoroční vzpomínka na holocaust v neděli ve 16:00.

„Pokračující nárůst antisemitismu, rasismu, extremismu a trestných činů z nenávisti vůči asijským a tichomořským ostrovním komunitám ilustruje, proč je dnes důležitější studovat a pamatovat si holocaust než kdykoli předtím,“ uvedla Bonnie Deutsch Boardman, výkonná ředitelka pro komunitu / Etihad Vládní vztahy. Věci. „Tato mise je stále na prvním místě programu JCRC.“

Oba výchozí programy jsou zdarma. Zaregistrujte se na jewishyoungstown.org.

Den hashwehu je mezinárodně uznávaný den určený k připomenutí všech obětí holocaustu a k připomenutí společnosti, co se může stát civilizovaným národům, když převažuje netolerance, nenávist a lhostejnost. Letošním místním tématem je „trhání mimo domov“, odraz ztráty bezpečného místa zvaného „domov“. Je to součást traumatu, kterému čelí oběti genocidy a pronásledování, a obtíží, kterým přeživší čelí při hledání nové domy a vybudovat nový život.

Součástí každoroční komunitní akce o holocaustu ve čtvrtek budou poznámky odborníka na vzdělávání holocaustu Jesse Maclean, uznání vítězů v studentské soutěži o holocaust, umění a multimédia, ukázka reklamy starosty Jamila Tita Browna, vzpomínkové bohoslužby a svíčky osvětlovací obřady na počest šesti milionů lidí, kteří zemřeli.

Součástí slavnostního výročí v neděli bude hlavní přednáška Jacoba Ari Lapindse, docenta židovských a holocaustových studií YSU Claymana a ředitele Centra židovských a holocaustových studií YSU.

Lapinds poskytne místní komunitě meditaci o historii a významu Čtyři české tóry, která pochází ze sbírky 1 546 rukopisů, které byly uchovány před nacistickou devastací a distribuovány po celém světě. Přestože byli vytrženi ze svých původních domovů, našli v Youngstownu druhý život jako úlomky posvátné vzpomínky.

READ  Unavená Kvitová odstoupila z finále Billie Jean King Cup | Sportovní

Součástí programu budou také videohry, obřad zapálení svíčky a účast dětí a vnoučat přeživších. Vzhledem k tomu, že v komunitě existuje několik přeživších, kteří jsou schopni přímo sdílet své příběhy, je životně důležité, aby si druhá a třetí generace uchovala své vzpomínky.

Dětem přeživších holocaustu společně předsedá pracovní skupina pro vzpomínku a vzdělání holocaustu, výbor JCRC, rabín Joseph Schönberger a Rochelle Miller, děti přeživších holocaustu, a skládá se z mnoha dětí přeživších a dalších dobrovolníků z komunity, kteří mají zájem. . Pro více informací volejte JCRC na čísle 330-746-3251.

Dnešní nejnovější zprávy a další ve vaší doručené poště

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *