Česká ambasáda hledá řešení znečištění odpadů v PH

Velvyslanectví České republiky v Manile spolu s českým odpadovým klastrem WASTen zs uspořádalo 21. listopadu ve filipínském Makati City svou první konferenci o nakládání s pevným odpadem s názvem „Čisté Filipíny: Řešení znečištění odpadem“.

WASTen zs je sdružení pro nakládání s pevnými odpady v České republice s 30 členy z různých univerzit, soukromých společností a výzkumných a vývojových institucí. Klade si za cíl pomoci vládě řešit odpadovou krizi nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích a podpořit ekonomický rozvoj v regionu.

Členové WASTen zs během konference představili a diskutovali o různých českých technologiích a postupech v nakládání s pevnými odpady, zejména o řešeních pro extrakci odpadu, energetické využití odpadu a plastového odpadu do materiálů jako je beton. Přednášející také představili výhody technologií a to, jak mohou pomoci Filipínám překonat jejich problémy v nakládání s pevným odpadem.

Během odpolední části se také uskutečnila diskuse u kulatého stolu, kde proběhla výměna znalostí mezi českými moderátory a filipínským publikem. Konference se zúčastnily filipínské zúčastněné strany v oblasti nakládání s pevným odpadem, včetně ředitele úřadu pro environmentální řízení ministerstva životního prostředí a přírodních zdrojů Williama Cunata.

Stejně jako Filipíny i Česká republika v posledních 20 až 30 letech zlepšuje nakládání s pevným odpadem. Velvyslankyně Jana Šedivá z českého velvyslanectví v Manile vyjádřila závazek České republiky úzce spolupracovat s Filipínami v různých oblastech, včetně řešení odpadové krize v zemi.

Získejte nejnovější zprávy


Doručeno do vaší schránky

Přihlaste se k odběru denních zpravodajů The Manila Times

Registrací pomocí e-mailové adresy potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami služby a zásadami ochrany osobních údajů.

Akce konaná v Makati City byla první ze série konferencí o nakládání s pevným odpadem pořádaných Velvyslanectvím České republiky v Manile a WASTen zs. Český tým se 23. listopadu setkal s místními zainteresovanými stranami v oblasti nakládání s pevným odpadem v Davao City a Cebu. . Město dne 25. listopadu.

READ  „Mnich“ vede kandidáty na Zlatý glóbus se 6; Netflix dominuje


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.