50 nejkontroverznějších filmů všech dob

50 nejkontroverznějších filmů všech dob

Filmová scéna z roku 1915 „Zrození národa“

po desetiletí, Zrození národa Studentům kinematografie je prezentována jako poněkud problematická klasika, nevyhnutelný mezník v dějinách kinematografie (který: možná) sám vynalezl filmový jazyk – hrubě přehnaný. Přibližně od roku 1907 režiséři jako Reginald Parker, Jevgenij Bauer a Louis Weber položili základy všeho, čeho DW Griffith dosáhl Zrození národa, často využívající nové filmové techniky s malými nuancemi. Film byl samozřejmě hitem, nejúspěšnějším filmem své doby, ale to souvisí s přerámováním éry po rekonstrukci jako triumfu zákeřných severních bělochů, kterým se podařilo oklamat podělanou, naivní a neúnavně nadrženou černou. postavy do myšlení otroctví bylo něco špatného. to je hrubý.

Ale také to není nová kontroverze: Čas již změkčil (poněkud oprávněnou) jedovatost namířenou proti filmu, která byla široce protestována před, během a po jeho uvedení; Prominentní představitelé občanských práv, sociální reformátoři a náboženské skupiny film odsoudili a jeho uvedení ve velkých městech přivítalo nepokoje, zatímco recenze byly vesměs pozitivní, ale ne tak nadšené, jak by vás jeho nedávná pověst mohla vést k domněnce. Taková byla kontroverze, že prezident Woodrow Wilson hovořil z obou stran, když diskutoval o filmu, v některých kruzích jej chválil a v jiných odsuzoval. Je to revizionistická historie, která naznačuje, že film je znepokojivý pouze pro naše moderní oči, když jsme ho pokryli pozlátkem vědecké úctyhodnosti.

Kam to teče: Youtube

READ  České duo vyhrálo Australian Open ve čtyřhře a připsalo si sedmý titul

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *