13 nejlepších hororových klipů ze 4. července, od ‚Jaws‘ po ‚The Purge‘

Jak daleko musí číselník zajít, aby se film o prázdninách dostal od slavnostního k hroznému? Přinejmenším od té doby, co události „Čelisti“ zasáhly ostrov Amity, jsou oslavy čtvrtého července děsivým krmivem pro satirické spisovatele. Film vynesl dovolenou do obzvláště děsivých výšin.

Nejlepší horory ze 4. července těží ze svého sezónního prostředí i ožehavého tématu. Na letní dovolené, která by měla být slavnostní a měla by přebalit tu svéráznou karnevalovou estetiku, s kapkami nadměrné červené, bílé a modré, je něco přirozeně znepokojivého. Zkoumání zrodu země, která se v současnosti trhá na dvě části, navíc vyvolává rozpaky nad tematickým bohatstvím spisovatelů a režisérů připravených dobýt jejího ducha.

Více od IndieWire

Hororové filmy ze 4. července se staly samostatnou kategorií, protože poskytují příležitost kritizovat Spojené státy takové, jaké jsou, a zamyslet se nad temnými stránkami naší historie (a současnosti). Aby také ne, ohňostroje a davy ohrožují kouzlo hororových filmů. Hoďte tam zombie strýčka a získáte jasnou jiskru, která stojí za zapálení.

Roland Emmerich zaokrouhlil mimozemské světy v Independence Day, sci-fi katastrofickém filmu s Willem Smithem, Jeffem Goldblumem, Billem Pullmanem a dalšími. Robert De Niro hrál propuštěného vězně, který pronásleduje svého bývalého právníka, kterého hraje Nick Nolte, ve filmu Martina Scorseseho „Keep Fear“. Jedná se o remake stejnojmenného psychologického thrilleru z roku 1962, odehrávající se na pozadí dobře situované komunity v Severní Karolíně, která rovněž slaví čtvrtý. A i když tvůrce „Purge“ James de Monaco možná na jaře připravil technicky falešnou krvavou lázeň, není žádným tajemstvím, že Marathon vražd, každoroční událost „schválená americkou vládou“, obsahuje podobné prvky ve skutečném tónu federálních svátků.

Ať už máte den letní zábavy nebo sedíte mimo letošní slavnosti, zde jsou nejlepší horory ze 4. července. Seznam je nastíněn 13 tituly v hvězdně osvětlené poctě původním koloniím kodifikovaným v Deklaraci nezávislosti v tento den odsouzený k záhubě.

READ  Fredericksburg Symphony zavede posluchače do „evropské fantasy“ | Hudba

To nejlepší z IndieWire

podepsat pro Zpravodaj Endeavour. Pro nejnovější zprávy nás sledujte FacebookA CvrlikáníA Instagram.

Klikněte sem a přečtěte si celý článek.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.