Bidenova volba íránského vyslance oživila hořkou debatu o jaderné dohodě

Ale pan Mali, syn židovské arabské levice, je známým obhájcem jednání se skupinami a vládami – včetně let Hamasu, Hizballáhu a syrského prezidenta Bašára Asada -, o nichž se ví, že nepřátelé Spojených států. Země a Izrael, některé morálně, jsou mimo hranice komunikace. K jeho kritikům je příliš nedůvěřivý vůči americké moci a příliš sympatický zahraničním aktérům, včetně Íránu a Palestinců, kteří mají hluboké neshody se Západem.

Jako člověk pana Bidena v Íránu, který je odpovědný za omezení jeho rozšiřujícího se jaderného programu, se tito kritici obávají, že pan Mali bude prosazovat novou dohodu s Teheránem, která by ve jménu usmíření kompromitovala většinu jejích duchovních vládců. Když se v médiích poprvé objevila zpráva o jeho jmenování, senátor Tom Cotton, republikán z Arkansasu, Odsouzeni „extremisté jako Mali“ Který uvedl, že má „prokazatelné zkušenosti se soucitem s íránským režimem“ a „nepřátelství vůči Izraeli“.

Odpůrci jednání s Íránem vyjádřili své znepokojení mírnějším způsobem. „Jmenování Roba Malleye může být jasným znamením, že Bidenova administrativa upřednostňuje návrat k JCPOA před politikou nasazení USA, aby byla zajištěna kompaktnější a trvalejší dohoda,“ uvedl Mark Dubowitz, generální ředitel GM Corporation. Obrana demokracií, s odkazem na jadernou dohodu z roku 2015, známou jako Společný komplexní akční plán, proti níž se dlouhodobě staví. Dodal: „Mali nevěří v americkou moc.“

Zastánci pana Malleyho, jehož postoj nevyžaduje potvrzení Senátu, tvrdí, že se stal vhodným terčem úvodního útoku americké a izraelské pravice, jehož cílem je varovat Bidenovu vládu před vážným pokusem spolupracovat s Teheránem na jiné jaderné dohodě. Stejně jako dohoda z roku 2015, která se stala jednou z nejtrpčích zahraničněpolitických bitev Obamových let.

„Většina úsudku o Robovi pochází od lidí, kteří ho neznají a rozhodnou se věřit, že vůbec nevnímá americké národní zájmy, a že jde o to, pokusit se za každou cenu najít způsob, jak se smířit s našimi nepřáteli,“ řekl Aaron David Miller, mírový vyjednavač na Středním východě pod vedením několika šéfů, kteří s panem Mali spolupracovali a byli mu blízcí.

READ  Tisíce Kolumbijců protestují proti daňovým návrhům

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *