Vladimír Palas složil přísahu jako nový český ministr školství, mládeže a tělovýchovy – Brněnský deník

Vladimír Palas složil přísahu jako nový český ministr školství, mládeže a tělovýchovy – Brněnský deník

Premiér Petr Fiala uvedl v pátek 1. července do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Baláše. Prezident Miloš Zeman ve středu 29. června jmenoval nového ministra. Foto kredit: vlada.cz

Česká republika 2. července (BD) – Předseda vlády Petr Fiala při slavnostní přísaze poděkoval svému předchůdci Petru Gazdíkovi (STAN) za odvedenou práci a popřál mu úspěch v roli nového ministra.

Castić oznámil svou rezignaci 19. června kvůli korupčnímu skandálu Dopravního podniku hlavního města Prahy, který také zapletl mnoho lidí z jeho strany. Gazdík jakékoli pochybení popírá, ale přiznává, že její vztah s podnikatelem a lobbistou Michaelem Redlem byl „chybou“. Gazdík také rezignoval na funkci místopředsedy STAN.

Reklamní

Nový ministr Vladimír Palas (Stan) je profesorem práv, který působil na Univerzitě Karlově a Západočeské univerzitě a v říjnu 2021 byl zvolen do Poslanecké sněmovny.

„Jsem rád, že novým ministrem školství bude pan profesor Balaš,“ řekl premiér Peter Fiala. „Je to člověk, který má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru. Má mnoho zkušeností ve výzkumu, ale má také dlouholeté zkušenosti s prací ve vysokém školství; myslím, že je předpokladem pro to, aby ministr školství měl tyto zkušenosti ve výukové prostředí.To však není nutná podmínka pro žádného ministra školství, to je rozhodně výhoda.

Fiala podotkl, že nového ministra čeká mnoho těžkých úkolů. „Vzdělávání je jednou z priorit vládního plánu. Zavázali jsme se poskytovat kvalitní vzdělání, aby Česká republika byla úspěšnou zemí. Výzev je mnoho. Jedním z nich je upravit strukturu vzdělávacích programů tak, aby výuka kladla menší důraz na informace, data a fakta, ale studenti měli hlubší znalosti a uměli je lépe využívat,“ uvedl. Reformy školství budou podle něj předmětem odborných diskusí v následujících měsících.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (5. ledna 2024)
https://brnodaily.com/2022/07/02/news/politics/vladimir-balas-sworn-in-as-the-new-czech-minister-of-education-youth-and-sports/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/new-minister-of-education-youth-and-sport-credit-vlada.cz_-1.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/07/new-minister-of-education-youth-and-sport-credit-vlada.cz_-1-150×81.jpgJulie ChrétienČeská republika / SvětPolitikaČeská republika, ministr, zpravodajství, politikaPremiér Petr Fiala uvedl v pátek 1. července do funkce nového ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Baláše. Prezident Miloš Zeman ve středu 29. června jmenoval nového ministra. Foto: vlada.cz ČESKÁ REPUBLIKA 2. července (BD) – Předseda vlády při skládání slibu…

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *