V pekingské nemocnici dochází lůžka, protože se šíří COVID-19

PEKING (AP) – Pacienti, většinou starší lidé, byli umístěni na nosítkách na chodbách nebo jim byl na invalidních vozících přijímán kyslík, protože vypuknutí koronaviru COVID-19 vytížilo zdroje veřejných zdravotnických zařízení v čínském hlavním městě Pekingu i poté. jeho vrchol. hlášeno.

Ve čtvrtek byla nemocnice Chuyangliu na východě města plná nově příchozích pacientů. Lůžka došla v poledne, i když sanitky stále přivážely další lidi. Těžce zkoušení lékaři a sestry spěchali shánět informace a třídit ty nejnutnější případy.

Rozbijte lidi, kteří hledají nemocniční péči Stalo se tak v návaznosti na to, že Čína minulý měsíc upustila od svých nejpřísnějších pandemických omezení po téměř třech letech blokování, zákazů cestování a zavírání škol, které vážně narušily ekonomiku a vyvolaly neobvyklé pouliční protesty v zemi drtící politický disent.

Zdá se, že ohnisko se rozšířilo rychleji v hustě obydlených městech. Nyní mají úřady obavy, když oslovují menší města a venkovské oblasti se slabšími systémy zdravotní péče. Mnoho místních vlád začalo ve čtvrtek žádat lidi, aby nejezdili domů na svátky lunárního Nového roku, což naznačuje pokračující obavy z otevření.

V zahraničí roste počet vlád Nařizují testy na viry pro cestovatele z Číny s tím, že jsou nezbytné, protože čínská vláda nesdílí dostatek informací o ohnisku. Evropská unie Ve středu „důrazně vyzvala“ své členské státy, aby před odjezdem nařídily test na COVID-19, i když ne každý tak učinil.

Itálie – první v Evropě, kde si pandemie vybrala svou daň na začátku roku 2020 – se minulý týden stala prvním členem EU, který požadoval testy pro cestující z Číny, následované Francií a Španělskem s vlastními opatřeními. Stalo se tak poté, co USA zavedly požadavek získat negativní výsledek testu do 48 hodin od odletu.

READ  Britský premiér Boris Johnson oznámil svou rezignaci poté, co desítky kolegů rezignovaly kvůli sérii skandálů

Čína požadavky kritizovala a varovala před protiopatřeními proti zemím, které to ukládají.

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ve středu řekl, že je znepokojen nedostatkem Z údajů o ohnisku od čínské vlády.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning na čtvrtečním brífinku uvedl, že Peking „neustále sdílí informace a data s mezinárodním společenstvím otevřeným a transparentním způsobem“.

„Zatím je situace COVID-19 v Číně pod kontrolou,“ řekl Mao. „Také doufáme, že sekretariát WHO zaujme vědecký, objektivní a nezaujatý postoj a bude hrát pozitivní roli v globální reakci na epidemii.“

Místní vláda apeluje na to, aby se vyhnula cestování během svátku lunárního Nového roku, který přichází několik dní před oficiálním zrušením mnoha zbývajících omezení – některá ještě nejsou zavedena – v neděli.

„Doporučujeme, aby se každý nevracel do svých rodných měst, pokud to nebude nutné během vrcholu epidemie,“ uvedla ve čtvrtek vláda okresu Shaoyang v provincii Chu-nan ve střední Číně. Vyhněte se návštěvám příbuzných a cestování mezi regiony. Méně cestovat.“

Podobné hovory byly uskutečněny z okresu Shuxian v provincii Anhui, jihovýchodně od Pekingu, a měst Qingyang v provincii Gansu na severozápadě a Weifang v Shandong na východním pobřeží.

Odvolání, která sahají do několika posledních let přísných omezení proti pandemii, ukázala, že někteří úředníci se stále obávají jejich příliš rychlého zrušení.

Oznámení vlády Weifang uvedlo, že obyvatelé by měli oslavit svátek setkáním na videu a telefonu.

Zní: „Nenavštěvujte příbuzné a přátele, abyste ochránili sebe i ostatní.“

Navzdory těmto obavám Hongkong oznámil, že bude znovu otevřen Některé z jejích hraničních přechodů s pevninskou Čínou v neděli umožňují desetitisícům lidí přejít denně, aniž by byli umístěni do karantény.

Pozemní a námořní hraniční přechody města s pevninou byly téměř tři roky z velké části uzavřeny a očekává se, že znovuotevření poskytne tolik potřebnou podporu hongkongskému cestovnímu ruchu a maloobchodu.

READ  Senátor Chris Coons obhajuje reakci Bidenovy administrativy vůči Rusku

___

K této zprávě přispěli korespondenti agentury Associated Press Joe McDonald v Pekingu a Kanice Leung v Hong Kongu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.