Zvyšuje se hrozba ptačí chřipky: Ve Spojených státech potvrzen druhý případ člověka, poprvé v Texasu

Zvyšuje se hrozba ptačí chřipky: Ve Spojených státech potvrzen druhý případ člověka, poprvé v Texasu

Hrozba ptačí chřipky, známé také jako ptačí chřipka, se zvyšuje, protože Spojené státy potvrdily druhý případ člověka. Texaské úřady oznámily, že člověk ve státě onemocněl chřipkou po úzkém kontaktu s infikovanými krávami. Tato zpráva přichází týden poté, co americké ministerstvo zemědělství potvrdilo případy ptačí chřipky u savců ve třech amerických státech: Washington, Kentucky a Montana.

První případ ptačí chřipky u člověka byl potvrzen v Texasu

Úředníci křídla pro divokou zvěř lesního oddělení Himáčalpradéš shromáždili vzorky mrtvých stěhovavých ptáků v mokřadu Pong Dam v lednu, když si vypuknutí ptačí chřipky vyžádalo životy více než 5 000 ptáků. (obrázek souboru HT)

1. dubna texaské ministerstvo státních zdravotních služeb oznámilo, že u pacienta byla diagnostikována ptačí chřipka poté, co přišel do kontaktu s dojnicemi, o kterých se předpokládá, že jsou tímto virem infikovány. Primárním projevem pacienta bylo „růžové oko“, stav známý jako konjunktivitida. Podle TDSHS však „nový případ, který zahrnoval přímou expozici podezřelým infikovaným hospodářským zvířatům, nemění riziko pro širokou veřejnost, které zůstává nízké.“

Hindustan Times – Váš nejrychlejší zdroj nejnovějších zpráv! Přečtěte si nyní.

Čtěte také: Navalného pomsta? Hackeři ukradli obrovskou databázi ruských zajatců: zpráva

Druhý případ ptačí chřipky ve Spojených státech

Texaský úředník uvedl, že se jedná o první hlášený případ vysoce patogenního kmene ptačí chřipky mezi lidmi ve státě a druhý ve Spojených státech poté, co byla osoba v Coloradu hlášena jako infikovaná virem H5N1 po přímém kontaktu s infikovanou drůbeží. .

Případy ptačí chřipky u savců vyvolávají obavy

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), ministerstvo zemědělství USA (USDA) a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nedávno vydaly společné prohlášení 29. března. Uvedli, že ve Spojených státech neexistují žádné bezpečnostní obavy týkající se mléčných výrobků. Agentury vysvětlily, že pasterizace, která probíhá před prodejem těchto produktů, je dostatečná k zajištění jejich bezpečnosti. Američtí představitelé již dříve varovali veřejnost před rizikem nárůstu počtu případů vysoce nakažlivého viru ptačí chřipky (H5N1) šířícího se mezi mořskými savci.

READ  Teleskop Webb zachycuje ty nejvzdálenější galaxie, jaké kdy byly spatřeny

Čtěte také: Co je to Havanský syndrom? Za záhadnou nemocí amerických úředníků stojí Rusko, tvrdí vyšetřovatel

Mohou lidé dostat ptačí chřipku?

Dosud byly zaznamenány dva potvrzené případy ptačí chřipky u lidí, ale šance na rozsáhlé rozšíření nemoci jsou stále nízké. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zjistilo, že většina lidských infekcí způsobených viry ptačí chřipky na celém světě byla způsobena asijským kmenem ptačí chřipky A(H7N9) a vysoce patogenní ptačí chřipkou A(H5N1). ) virus.

Příznaky ptačí chřipky u lidí

Mezi příznaky ptačí chřipky u lidí patří mírná horečka, zánět spojivek, kašel, bolest v krku, svalů nebo těla, bolesti hlavy a v některých případech průjem, nevolnost a zvracení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *