Historie Země zasílá varování o klimatu – je nutná naléhavá akce

Chemické otisky prstů z minulého oxidu uhelnatého2 Úrovně jsou zachovány v mikroskopických fosilních skořápkách, jako jsou tyto foraminifera. Uznání: University of St Andrews

Nová studie historických hladin oxidu uhličitého potvrzuje, že je třeba přijmout naléhavá opatření, aby se zabránilo prehistorickým úrovním změny klimatu.

Mezinárodní tým vědců pod vedením University of St Andrews shromáždil údaje za posledních 66 milionů let, aby poskytl nový pohled na typy podnebí, které můžeme nakonec očekávat, pokud bude oxid uhličitý2 Úrovně nadále rostou současným tempem. Očekávané zvýšení povede k úrovním prehistorického tepla, jaké lidé nikdy nezažili.

Studie byla zveřejněna ve vědeckém časopise Výroční přehled o Zemi a planetárních vědách 31. května 2021 poskytuje dosud nejkompletnější datum, jak bude CO2 používán2 Za posledních 66 milionů let se to změnilo, což je doba od doby, kdy se po planetě naposledy potulovali dinosauři. Shromážděná data ukazují jasněji než kdy dříve souvislost mezi oxidem uhelnatým2 a klima.

Ve spolupráci s kolegy z Texas A&M University, University of Southampton a Swiss University of Zurich shromáždil mezinárodní tým data shromážděná za posledních 15 let pomocí high-tech laboratorních technik.

Vzorky bahna byly odebrány z hlubokého mořského dna, kde se hromadí mikroskopické fosilie a staré částice, čímž se zachoval příběh o tom, co je oxid uhličitý.2 Podnebí bylo v té době podobné. Uvolněním těchto starodávných atomů pomocí ultra citlivých nástrojů mohou vědci detekovat chemické otisky prstů minulých změn v oxidu uhličitém, které jsou srovnatelné se současnými změnami. Studie například vysvětluje, jak lidé dnes pomocí oxidu fosforečného spalují fosilní paliva a odlesňují2 Zpět na úrovně, které jsme neviděli asi za tři miliony let.

Historie oxidu uhličitého v atmosféře2 Úrovně a průměrná globální teplota za posledních 60 milionů let: oxid uhličitý2 Ukazatel CO2 Pokud jde o komplikace, protože to je klíč ke kontrole klimatu.

Dr. James Ray z University of St Andrews ‚School of Earth and Environmental Sciences, který vedl mezinárodní tým, vysvětlil: „Například naposledy byl tak vysoký oxid uhličitý, jaký je dnes, dostatek ledu, který se roztavil, aby zvýšil hladinu moře úroveň o 20 metrů. A bylo dost teplo, aby v Antarktidě mohly růst buky.

READ  COVID-19 3. dávka vakcíny na ochranu před hospitalizací se po 3 měsících snižuje

„Pokud dovolíme, aby spalování fosilních paliv pokračovalo v růstu, mohou být naše vnoučata vystavena oxidu uhličitému.“2 Úrovně, které jsme na Zemi neviděli asi 50 milionů let, v době, kdy krokodýli bloudili po Arktidě. “

Dr. Ray dodal: „CO2 Dříve to změnilo tvář naší planety, a pokud nebudeme snižovat emise co nejrychleji, udělá to znovu. “

Na COP26 v listopadu v Glasgowě budou politici pracovat na mezinárodních dohodách o snížení oxidu uhličitého2 Emise na čistou nulovou hladinu, zabraňující zvýšení oxidu uhličitého.

Odkaz: „Atmosférický CO2 Za posledních 66 milionů let mořských archivů “James W. B. Ray, Wei Jie Zhang, Xiaoqing Liu, Gavin L Foster, Heather M. Stoll a Ross DM Whitford, 31. května 2021, Výroční přehled o Zemi a planetárních vědách.
DOI: 10.1146 / annurev-earth-082420-063026

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.