Prodloužení smlouvy s trenérem České republiky Silhavo | Sportovní

Praha (AFP) – S trenérem České republiky Jaroslavem Silavicem byla prodloužena smlouva i přes neúspěch týmu na mistrovství světa v Kataru.

Prezident Českého fotbalového svazu Petr Vosk v pondělí řekl, že Šilhavo bude až do roku 2023 odpovědný za kvalifikaci na mistrovství Evropy a jeho smlouva bude automaticky prodloužena, pokud se Česká republika kvalifikuje na šampionát v roce 2024 v Německu.

Šedesátník podepsal smlouvu v roce 2018 a dovedl Českou republiku do čtvrtfinále Eura 2020, které bylo kvůli pandemii koronaviru odloženo na rok 2021.

Češi postoupili do čela Ligy A také v Lize národů, ale v březnu se týmu nepodařilo kvalifikovat do jednoho ze závěrečných zápasů evropské kvalifikace o postup na mistrovství světa po prohře 1:0 se Švédskem v prodloužení.

„Po play-off ve Švédsku jsme byli velmi zklamaní,“ řekl Selhae. „(Ale) neodmítejte takový příspěvek.“

Bývalý hráč Silhavo byl v letech 2002 až 2008 asistentem trenéra České republiky Karla Brucknera a pomohl týmu dostat se do semifinále mistrovství Evropy 2004. K zisku titulu v České lize dovedl také Liberec a Slavii Praha. .

———

Více z AP fotbal: https://apnews.com/hub/soccer A https://twitter.com/AP-sportovní

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Český desetiboj Adam Hillslet přináší na Tokijskou olympiádu silný knír - NBC 10 Philadelphia

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.