Proměnná delta způsobující šíření požárů COVID-19 ve Washingtonu

Zdravotníci uvedli, že případy COVID-19 se blíží úrovním, které byly naposledy zaznamenány v nárůstu zimy 2020.

OLYMPIA, Washington – Případy COVID -19 se „šíří jako blesk“ mezi dospělými i dětmi ve Washingtonu a státní zdravotníci v pátek uvedli, že jsou hluboce znepokojeni.

Rychlé zrychlení v případech ukazuje schopnost proměnné delta odhalit těžce získaný pokrok státu směrem k oživení, uvedli představitelé DOH v tiskové zprávě.

Zdravotníci tvrdí, že nejvíce jsou zasaženi neočkovaní lidé, a vyzývají všechny, kteří nebyli plně očkováni, aby tak okamžitě učinili.

>> Stáhněte si aplikace Roku a Amazon Fire od KING 5 a sledujte živé zpravodajství a videa na vyžádání

„Jsme velmi znepokojeni tímto rostoucím nárůstem případů způsobených typem delta, který se šíří jako požár mezi muži, ženami a dětmi,“ řekl ministr zdravotnictví Dr. Umair Shah. „Očkování je nejlepší nástroj, který v této epidemii máme, ale také doporučujeme, aby jednotlivci chodili dovnitř a vyhýbali se velkým přeplněným místům, která byla očkována nebo ne.“

Za posledních 30 dní podle úředníků většina krajů zaznamenala výrazný nárůst případů.

Zde je krajské rozdělení ministerstva zdravotnictví:

  • Pouze sedm krajů (Kittitas, Okanogan, Ferry, Klickitat, Walla Walla, Jefferson, Garfield a Grays Harbour) zaznamenalo nárůst o méně než 100%.
  • Dvanáct krajů (Adams, Thurston, Snohomish, Benton, Skamania, Whatcom, Skagit, Kitsap, Yakima, Colitz, Mason, Grant) zaznamenalo nárůst v případech mezi 100-299%.
  • Deset krajů (Clam, Stevens, Asoten, Whitman, Franklin, Spokane, King, Clark, Lewis, Pierce) zaznamenalo nárůst v případech mezi 300–599%.
  • Šest krajů (Pend Oreille, Douglas, Lincoln, Pacific, Chelan a Island) zaznamenalo nárůst případů o více než 600%.
  • Okresy Columbia, San Juan a Waquiacom patří mezi nejnižší počty případů.

Zdravotní úředníci uvedli, že případy viru se blíží úrovním, které byly naposledy zaznamenány v nárůstu zimy 2020, „což znamená, že v současné době je mnoho lidí nakaženo a mohou virus šířit“.

READ  Zkoumání podivné genetiky hlodavců vyřeší záhadu - a pak se věci stanou ještě podivnějšími

Stát zaznamenává denní počet případů v rozmezí 3 000 poprvé od zimy 2020. K 30. červenci ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že jeden ze 172 obyvatel Washingtonu má podle odhadů aktivní infekci COVID-19.

Nárůst nových případů koronaviru zatěžuje nemocnice, které se již potýkají s personálními výzvami, které nyní zhoršuje nárůst počtu zaměstnanců, kteří měli pozitivní test na virus.

Podle ministerstva zdravotnictví dosáhly hospitalizace související s COVID-19 úrovně 8. listopadu 2020 k 8. srpnu na základě údajů hlášených nemocnicemi.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že ke konci července asi 95% pacientů s COVID-19 hospitalizovaných od února nebylo plně očkováno.

„Pokrok v očkování pokračuje, ale ne dostatečně rychle,“ řekl Shah. „Pokud jste nebyli očkováni a stále máte otázky, doporučujeme vám obrátit se na důvěryhodného poskytovatele zdravotní péče.“

podle státu Hlavní panel COVID-19„K 10. srpnu dostalo 70,7% populace ve věku 12 let a starší alespoň jednu dávku vakcíny COVID-19.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *