Úředník amerického ministerstva pro lidská práva je posledním, kdo rezignoval na protest proti Gaze Zprávy o izraelské válce v Gaze

Úředník amerického ministerstva pro lidská práva je posledním, kdo rezignoval na protest proti Gaze  Zprávy o izraelské válce v Gaze

Anel Shilin, blízkovýchodní analytička, která prosazuje lidská práva jménem vlády USA, se stala nejnovější zaměstnankyní amerického ministerstva zahraničí, která opustila svůj post v opozici vůči politice prezidenta Joe Bidena vůči Izraeli.

Shilene oznámila svou rezignaci v rozhovoru pro The Washington Post ve středu, protože oficiální počet obětí v Gaze od 7. října dosáhl 32 490 a Světový potravinový program varoval, že hladomor v pásmu hrozí.

„Už nemůžu dělat svou práci,“ řekla Shelene deníku. „Snaha bránit lidská práva je nemožná.“

Schelinova rezignace následovala po dalším úředníkovi ministerstva zahraničí Joshe Ballovi, řediteli Úřadu pro politicko-vojenské záležitosti, který rezignoval v říjnu loňského roku, a po úředníkovi ministerstva školství Tariqu Habašovi, Američanovi palestinského původu a politickým kandidátem Bidena, který rezignoval. v lednu. .

V rozhovoru pro Al-Džazíru Habash řekl, že Shilinovo rozhodnutí odejít zdůrazňuje, do jaké míry se postavení Spojených států doma i v zahraničí během války v Gaze snížilo.

„Není divu, že se na ministerstvu zahraničí našli lidé, kteří se snažili dělat důležitou a kritickou lidskoprávní práci, a měli pocit, jako by nebyli schopni dělat svou práci,“ řekl.

„To není tak překvapivé.“ [Sheline] A dodal: „Cítil jsem, že jediný způsob, jak mohla ovlivnit, je odejít, protože za téměř šest měsíců jsme nezaznamenali žádnou zásadní změnu v politice a zdá se, že náš vliv na mezinárodní scéně se den ode dne rozpadá.“

Shailene se připojila k ministerstvu zahraničí prostřednictvím stipendia s Úřadem pro demokracii, práci a lidská práva (DRL) jako součást Úřadu pro záležitosti Blízkého východu. Je pověřena prosazováním lidských práv a přípravou výročních zpráv o této problematice. Je držitelkou titulu PhD a dříve byla učencem na Quincy Institute for Responsible Statecraft.

Deníku řekla, že její práce na ministerstvu zahraničních věcí zahrnuje koordinaci s aktivisty a skupinami občanské společnosti v regionu Středního východu a severní Afriky. Řekla, že z první ruky viděla, jak se důvěryhodnost USA mezi těmito skupinami s postupem války zhoršila.

READ  Francie po pobodáních ve školách a zatýkání nožem v mešitě mobilizuje 7000 vojáků a vyhlašuje stav maximální pohotovosti.

„Pokud jsou ochotni se zapojit, většinou chtějí mluvit o Gaze, spíše než o tom, že se také potýkají s tvrdou represí nebo hrozbou uvěznění,“ řekla Shelin o skupinách, se kterými v celém regionu spolupracovala.

„První bod, na který se ptají, je: Jak se to stalo?“

Shilinův odchod nastal, když Bidenova administrativa nadále slibovala podporu Izraeli, i když rétoricky varovala své izraelské protějšky před očekávanou pozemní operací ve městě Rafah v jižním pásmu Gazy.

Začátkem tohoto týdne americká viceprezidentka Kamala Harrisová varovala před „následky“, pokud Izrael zahájí pozemní útok, ale úředníci zatím odmítají využít pomoci. Den po Harrisových prohlášeních se Spojené státy zdržely hlasování v Radě bezpečnosti OSN vyzývající k dočasnému příměří v Gaze.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller v úterý uvedl, že administrativa obdržela od Izraele „písemné ujištění“, že americké zbraně nejsou používány v rozporu s mezinárodním právem v oblasti lidských práv, a to navzdory opakovaným tvrzením skupin pro lidská práva. Řekl, že ministerstvo zahraničí ve svém „průběžném“ hodnocení zatím nenašlo žádné důkazy o porušení.

'kdo je na řadě?'

Miller ve středu při rozhovoru s novináři popsal Shailene jako „členku ministerstva zahraničí“, která dokončila první rok programu s opcí na druhý rok.

Řekl, že ministr zahraničí Antony Blinken se „setkává se zaměstnanci, kteří mají širokou škálu úhlů pohledu“. Naslouchá jejich zpětné vazbě a bere ji v úvahu při svém rozhodování a povzbuzuje ostatní vedoucí pracovníky v oddělení, aby tak učinili také.

Habash ze své strany popsal Shelinův odchod jako „opravdu velký okamžik“, který zdůrazňuje vnitřní opozici uvnitř Bidenovy administrativy.

To zahrnovalo dopisy podepsané zaměstnanci Americké agentury pro mezinárodní rozvoj a ministerstvo vnitřní bezpečnosti, protesty federálních zaměstnanců a rostoucí počet zákonodárců v Bidenově Demokratické straně požadující úplné příměří nebo alespoň podmínění pomoci.

READ  Konference OSN o změně klimatu (COP28): Amy Goodman se pokouší vyslechnout generálního ředitele Emirates Oil, když předsedá klimatickým rozhovorům OSN v Dubaji

„Myslím, že bude i nadále posílat zprávu prezidentovi, ministru zahraničí a světu, že i když se politika USA nezměnila, existuje spousta lidí, kteří zásadně nesouhlasí s postojem, který naše vláda a vláda USA bere,“ dodal. „Naši volení představitelé podnikli kroky,“ řekl. „A každý den nacházíme způsoby, jak to komunikovat jakýmkoli způsobem, který umíme.“

V příspěvku na LinkedIn Paul, bývalý úředník ministerstva zahraničí, také řekl, že je na Shellen „tak hrdý“, když se stala „třetím americkým úředníkem, který veřejně odstoupil kvůli absolutní katastrofě, kterou je pokračující podpora Bidenovy administrativy válečným zločinům, bombovým útokům. a útoky spáchané Izraelem“. Hladovějící nevinní civilisté v Gaze.“

„kdo je na řadě?“ Řekl.

Feds United for Peace, skupina anonymních federálních zaměstnanců ve 27 vládních agenturách vytvořených s cílem postavit se proti válce, chválila Shellen jako „odvážnou“ a dodala, že její rozhodnutí „pro ni stojí skutečné a osobní náklady a představuje její ztrátu. odvaha.“ Národní a vysoce kvalifikovaný pracovník na ministerstvu zahraničních věcí.“

Skupina uvedla, že její odchod „mluví sám za sebe a také odráží hněv a frustraci, kterou pociťují miliony Američanů a tisíce zaměstnanců federální vlády“.

Shelinová pro The Washington Post řekla, že se zdráhala oznámit své rozhodnutí přestat pracovat na oddělení, protože se obávala, že není „dost velká“, aby měla vliv. Měla prý podporu kolegů, kteří nemohli rezignovat, protože měli jiné ohledy a povinnosti.

„Vím, že vylučuji jakoukoli budoucnost na ministerstvu zahraničí nebo možná dokonce ve vládě USA,“ řekla. „Což si myslím, že je nešťastné, protože jsem si opravdu vážil práce, kterou jsem tam dělal.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *