Nejméně 48 lidí bylo zabito při vlakové nehodě na Tchaj-wanu a desítky byly zraněny

Nejméně 48 lidí bylo zabito a desítky byly zraněny, když se vykolejil vlak do tunelu v Tchaj-wan Pátek.

Úředníci uvedli, že 66 lidí bylo posláno do nemocnice, protože ostrov čelil nejhorší železniční katastrofě za poslední desetiletí.

Tchajwanský Červený kříž uvedl, že byl na místě činu a Pomáháme osvobodit cestující Pasti při nehodě.

„Naše pohotovostní služby byly plně mobilizovány k záchraně a pomoci postiženým cestujícím a železničnímu personálu,“ tchajwanský prezident Tsai Ing-wen Řekl to na Twitteru.

„Budeme i nadále dělat vše, co je v našich silách, abychom zajistili jejich bezpečnost po této tragické události.“

Hasiči uvedli, že vlak měl 8 automobilů a přepravoval asi 350 cestujících. Předpokládá se, že na začátku prodlouženého víkendu má mnoho turistů a lidí, kteří míří domů.

K nehodě došlo první den každoročního čtyřdenního festivalu zametání hrobek, kdy lidé cestovali do svých rodných měst, aby se poklonili u hrobů svých předků a shromáždili se se svými rodinami.

Stažení Aplikace NBC News Za nejnovější zprávy a politiku

Taroko expresní služba, ze které cestujete Hlavním městem je Tchaj-pej Na jihovýchodním pobřeží země sjelo z kolejí, zatímco část byla v tunelu po zjevném střetu s nákladním vozem, které sklouzlo z nedalekého staveniště.

Oficiální ústřední zpravodajská agentura uvedla, že kamion byl podezřelý ze sklouznutí z rampy ve stopě vlaku, protože nebyla zatažena ruční brzda. Hasiči ukázali fotografii toho, co vypadalo jako vrak nákladního vozu vedle vykolejeného vlaku.

„Náš vlak se srazil s náklaďákem,“ řekl muž na tchajwanském televizním videu, které ukazovalo fotografie vraku. „Náklaďák spadl na zem.“

Fotografie místa nehody ukazují, že některá vozidla byla odtržena od kolize, zatímco jiná havarovala a bránila záchranářům v přístupu k cestujícím.

Fotografie ukazovaly cestující stoupající po stranách vlaku při hledání bezpečnosti, zatímco záchranné akce pokračovaly na místě havárie severně od města Hualien na východním Tchaj-wanu.

READ  Důrazy v ghanském parlamentu kvůli navrhované dani z elektronických plateb
Tato fotografie, kterou zveřejnil a zveřejnil tchajwanský Červený kříž 2. dubna 2021, ukazuje členy záchranného týmu, kteří pomáhají cestujícím po vykolejení vlaku v tunelu v horách Hualien na východním Tchaj-wanu.HANDOUT / AFP – Getty Images

Tchaj-wan je hornatý ostrov, kde je většina z jeho 24 milionů lidí vytlačena do rovin podél severního a západního pobřeží. Řídce osídlený východ je oblíbený u turistů, z nichž mnozí přijíždějí podél pobřežních železnic, aby se vyhnuli zrádným horským silnicím.

Železniční trať z Tchaj-pej na východním pobřeží je známá svými tunely a silnicemi, které obklopují pobřeží severně od města Hualien, kde k nehodě došlo.

Tchajwanský železniční systém prošel v posledních letech významnými modernizacemi, zejména přidáním vysokorychlostní trati spojující hlavní město Tchaj-pej s městy na jihu.

Státní železnice jsou obecně spolehlivé a efektivní, ale v průběhu let zaznamenaly neúplné bezpečnostní záznamy.

V roce 2018 bylo při vykolejení vlaku na severovýchodě ostrova zabito 18 lidí a 175 zraněno. V roce 1981 zahynulo při srážce na severu 30 lidí, zatímco nehoda vlaku v roce 1991 zabila 30 lidí.

Associated Press Přispělo.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *