Zprávy o válce mezi Ruskem a Ukrajinou: Nové video Paula Whelana; Polsko naléhá na Bělorusko, aby Wagnera vyloučilo

Polští vojáci hlídkují v oblasti kolem polských a běloruských hranic v polských Gubietech 12. srpna. (Michal Dyjuk/AP)

Polsko a tři pobaltské státy vyzvaly Bělorusko, aby vyhostilo Wagnerovu skupinu kvůli obavám o bezpečnost hranic umocněných přítomností ruské polovojenské organizace. Bojovníci ze skupiny žoldáků – vedených až do své smrti při letecké havárii minulý týden Jevgenijem Prigozhinem – se po krátké červnové vzpouře proti ruským vojenským vůdcům přesunuli do Běloruska. Polský ministr vnitra Mariusz Kaminski vznést požadavek Na tiskové konferenci se zúčastnili jeho protějšky z Litvy, Lotyšska a Estonska.

Ruské státem kontrolované médium zveřejnilo nové záběry Paula Whelana, bezpečnostního ředitele námořní pěchoty, který si v Rusku odpykává 16letý trest vězení za špionáž, což on i Spojené státy popírají. Řekl to jeho bratr David Whelan Detroitské zpravodajství A že video bylo jeho prvním pohledem na Paula od roku 2020 a že vypadal odhodlaně a mocně.

Zde jsou nejnovější zprávy o válce a jejích dopadech po celém světě.

Polsko a pobaltské státy pohrozily uzavřením svých hraničních přechodů s Běloruskem kvůli obavám o bezpečnost a přistěhovalectví. „Pokud dojde k vážnému incidentu, bez ohledu na to, zda se jedná o polskou nebo litevskou hranici, okamžitě podnikneme odvetná opatření. Všechny hraniční přechody, které byly dosud otevřeny, budou uzavřeny.“ Řekl Na pondělní tiskové konferenci podle A Reuters překlad. Ministři vnitra obvinili Bělorusko z „umělého podněcování a udržování“ imigrace, kterou země – všechny členské země NATO a Evropské unie – považují za nelegální.

Video, které zveřejnilo Russia Today, vypadalo, že ukazuje, jak Whelan obědvá a plní různé úkoly kolem trestanecké kolonie. Zatímco měl na sobě černou uniformu. Whelan byl zatčen v Moskvě na konci roku 2018 na základě obvinění ze špionáže. Byl odsouzen v červnu 2020 a Bidenova administrativa uvedla, že pracuje na vyjednávání o jeho propuštění.

READ  Italský zubař nabízí falešné očkovací rameno, aby získal propuštění Covid

Ruská Federální bezpečnostní služba dnes v pondělí oznámila, že hodlá vyslechnout dva americké diplomaty. Poté, co obvinil bývalého zaměstnance konzulátu ze „tajné spolupráce s cizí zemí“, uvedl Washington Post. Diplomaté jsou obviněni, že nařídili bývalému zaměstnanci Robertu Shunovovi – ruskému občanu, který pracoval na americkém konzulátu ve Vladivostoku – shromažďovat informace o válce na Ukrajině.

Ukrajina plánuje nařídit povinnou evakuaci všech dětí z Vasilievského a Bulogevského okresu V regionu Záporoží, ukrajinská státní média zmíněno. Více než 1400 lidí, včetně 343 dětí, bylo od 9. srpna evakuováno z rizikových oblastí v Kobjanské oblasti, uvedl guvernér Charkovské oblasti. Řekl V pondělí v Telegram Post.

Ukrajinské síly ovládly vesnici Robotyn v Záporožské oblasti. podle Náměstkyně ministra obrany země Hanna Maliar. Uvedla, že ukrajinské síly postupují také jihovýchodně od Ropotynu, což je přiblíží k Rusy kontrolovanému dopravnímu uzlu na cestě do obleženého města Melitopol, klíčového cíle ukrajinské protiofenzívy.

Ruský prezident Vladimir Putin se nezúčastní Summit G-20 v New Delhi příští měsíc Informovala o tom ruská tisková agentura Interfax s odvoláním na telefonní hovor s indickým premiérem Narendrou Modim.

Rusko oznámilo, že zachytilo dva americké bezpilotní letouny nad Černým mořem poblíž Krymu. v Pondělí. Ruské ministerstvo obrany Řekl to v Telegramu že dva bezpilotní letouny patřily americkému letectvu a než drony konečně změnily směr, nasadilo dvě stíhačky. Informovala o tom dříve ruská státní agentura RIA Novosti Řekl V neděli byl nad Černým mořem spatřen americký dron. Noviny nebyly schopny nezávisle ověřit zprávy.

Putin, potřísněný Prigožinovou smrtí, čelí výzvám na vojenský pohřeb: Kreml v pondělí uvedl, že rozhodnutí o pohřbech Prigožina a dalších členů Wagnerovy skupiny, kteří minulý týden zahynuli při letecké havárii, spočívalo z velké části na jejich rodinách a že není jasné, zda se obřadu zúčastní ruský prezident. Otázky o tom, jak uctít oběti letecké havárie, podtrhují přetrvávající rozpory mezi ruskou elitou ohledně války a nebezpečí představované tvrdými proválečnými „turbínovými patrioty“, kteří volali po tvrdší linii vůči Ukrajině, uvedl Robin Dixon.

READ  Severní Korea nasazuje národní lékařské týmy do boje proti střevní epidemii

Vzhledem k tomu, že Kreml zvažoval riziko potenciálních nepokojů, pokud by Putin neudělil Prigožinovi a Wagnerovi jejich zásluhy jako „hrdinů“ války, kremelská propaganda podnítila konkurenční teorie o příčině incidentu, které měly zřejmě potlačit podezření v ruské společnosti, že Prigožin byl zavražděn. . Západní zpravodajské agentury zatím odhadovaly, že letadlo spadlo po výbuchu na palubě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *