Start astronauta na Mezinárodní vesmírnou stanici SpaceX a NASA byl na poslední chvíli zrušen

Poznámka redakce: (Přihlaste se k odběru vědeckého zpravodaje CNN Wonder Theory. Prozkoumejte vesmír se zprávami o úžasných objevech, vědeckém pokroku a dalších.)

(CNN) SpaceX a NASA zrušily start astronauta na Mezinárodní vesmírnou stanici poté, co objevily problém s pozemním systémem rakety.

Když do odpočítávání zbývaly asi dvě minuty, byl start zrušen kvůli problému se zapalovací kapalinou TEA-TEB, která se používá k zapálení motorů rakety SpaceX Falcon 9 při startu.

Systémová inženýrka SpaceX Kate Ticeová v komentáři k pondělnímu webovému vysílání uvedla, že rozhodnutí zrušit start bylo učiněno „z velké opatrnosti“.

Čtyři astronauti opustili kosmickou loď poté, co čekali, až vyteče palivo.

Čtyři astronauti, kteří byli několik hodin před startem připoutáni ke své kabině Crew Dragon na vrcholu rakety, se po čekání vylodili z kosmické lodi. aby byla 230stopá (70 m) raketa zbavena paliva. Zůstanou na místě v Kennedyho vesmírném středisku až do dalšího pokusu o start.

NASA uvedla, že se nyní bude těšit na zahájení mise SpaceX Crew-6 ve čtvrtek 2. března ve 12:34 ET, „aby vyřešila nevyřešený technický problém bránící pondělnímu startu.“

Agentura uvedla, že v úterý vynechá příležitost ke startu kvůli nepříznivým předpovědím počasí.

Řekl to administrátor NASA Bill Nelson blogový příspěvek.

„Lidský vesmírný let je ze své podstaty riskantní záležitost a jako vždy poletíme, až budeme připraveni.“

Raketa SpaceX Falcon 9 a kapsle Crew Dragon měly odstartovat z Kennedyho vesmírného střediska NASA v Cape Canaveral na Floridě v pondělí v 1:45 SEČ. Ale čas zastavili inženýři, kteří dohlíželi na pozemní systémy, o méně než tři minuty dříve.

Očekává se, že tato mise bude sedmým letem astronautů SpaceX jménem NASA od roku 2020.

Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX je zobrazena krátce poté, co byl v pondělí zrušen start v Kennedyho vesmírném středisku NASA na Floridě.
READ  Mohutný oblak sopky Tonga dosáhl průměrného oceánu - 38 mil do atmosféry

Posádka-6 tým, který začne Kapsle SpaceX Jsou mezi nimi astronaut NASA Stephen Bowen, veterán tří misí raketoplánů, a první pilot Warren Hoburg, stejně jako sultán Al Neyadi, který bude druhým astronautem ze Spojených arabských emirátů, který kdy cestoval do vesmíru, a ruský kosmonaut Andrei Feďajev.

Jakmile budou Bowen, Hoborg, Fedajev a El Neyadi na Mezinárodní vesmírné stanici, budou pracovat na převzetí operací od astronautů SpaceX Crew-5, kteří Na vesmírnou stanici dorazil v říjnu 2022.

Očekává se, že stráví až šest měsíců na palubě orbitální laboratoře, provádějí vědecké experimenty a udržují dvě desetiletí starou stanici.

Mise přichází v době, kdy astronauti, kteří jsou v současné době na Mezinárodní vesmírné stanici, se potýkají se samostatným dopravním problémem.

V prosinci došlo v ruské kosmické lodi Sojuz, která byla používána k přepravě dvou kosmonautů a jednoho kosmonauta NASA na vesmírnou stanici, k úniku chladicí kapaliny. Poté, co byla kapsle považována za nebezpečnou pro návrat kosmonautů, ruská vesmírná agentura Roskosmos, Náhradní vozidlo vyjelo 23. února. V sobotu jsem dorazil na Mezinárodní vesmírnou stanici.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *