Archeologové v Itálii objevili starověkou sochu delfína

Archeologové v Itálii objevili starověkou sochu delfína

Představitelé ministerstva kultury v sobotu uvedli, že vykopávky v jižní Itálii odkryly hlavy terakotových býků a sochu řeckého boha Erose jedoucího na delfínu, což osvětluje náboženský život a rituály starověkého města.

Je to první skupina artefaktů identifikovaných ze svatyně ve starověkém řeckém městě Paestum, které se datuje do 5. století př. n. l. Paestum, známé svými třemi kolosálními chrámy s dórskými sloupy, se nachází blízko archeologického naleziště Pompeje, ale daleko z Malvi. pobřeží.

Italské ministerstvo kultury v prohlášení uvedlo, že malý chrám byl poprvé identifikován v roce 2019 podél starobylých městských hradeb, ale výkopové práce byly zastaveny kvůli pandemii COVID-19.

Ministerstvo uvedlo, že vykopávky přinesly několik terakotových figurek v prvních měsících obnovení prací. Archeologové našli sedm býčích hlav nalezených kolem oltáře v chrámu, jako by tam byly položeny na zem v nějaké formě zbožnosti.

V prohlášení se uvádí, že malá figurka delfína nalezená v první skupině artefaktů zřejmě pochází z rodiny hrnčířů Avelli, jejíž přítomnost nebyla v Paestu dříve zdokumentována.

Omezené vykopávky chrámů začaly v 50. letech 20. století a ministerstvo věří, že v této oblasti mohou být nalezeny další poklady.

Staří Římané převzali kontrolu nad městem kolem roku 275 př.nl a přejmenovali ho na Paestum z řeckého „Poseidonia“, v tom, co bývalo Magna Graecia.

READ  Fiona dorazí na pevninu a zasáhne atlantické pobřeží Kanady se silným větrem a deštěm

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *