Zničení v Gaze, když Izrael vede válku s Hamásem

11. dubna 2024 v 15:15 ET

Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že vysoký americký diplomat hovořil se svými tureckými, čínskými a saúdskými protějšky o Íránu

Michael Conti ze CNN a Jennifer Hansler

Americký ministr zahraničí Antony Blinken hovořil ve středu večer a ve čtvrtek ráno s ministry zahraničí Turecka, Číny a Saúdské Arábie, aby jim řekl, že země by měly naléhat na Írán, aby zatím neeskaloval konflikt na Blízkém východě. Hrozby ze strany Teheránu vůči Izraeli Tvrdí to mluvčí ministerstva zahraničí.

Co řekl Blinken svým protějškům: Mluvčí ministerstva zahraničí Matthew Miller na tiskové konferenci řekl: „Eskalace není v žádném zájmu a země musí naléhat na Írán, aby neeskaloval.“ Přidal zprávu o Íránu.

Co řekl Blinken Izraeli: Mluvil s izraelským ministrem obrany Yoavem Gallantem, aby znovu zopakoval podporu USA Izraeli tváří v tvář těmto hrozbám a také zdůraznil, „že je důležité, aby Izrael splnil závazky, které premiér Netanjahu učinil minulý týden prezidentu Bidenovi, aby zlepšil dodávky humanitární pomoci Gazy a zavést posílená opatření k zamezení angažovanosti a koordinace.

READ  Shanghai Disney je dočasně uzavřen, protože Čína bojuje s další vlnou COVID

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *