Kanada porazila Itálii a poprvé vyhrála Billie Jean King Trophy

Kanada porazila Itálii a poprvé vyhrála Billie Jean King Trophy

Zpravodajské služby ESPN12. listopadu 2023 ve 14:33 ET2 min čtení

Leyla Fernandez a Marina Stakosek vyhrály své dvouhry, protože Kanada v neděli porazila Itálii 2:0 a vyhrála svůj historicky první Billie Jean King Cup.

Stakosek, který je na 258. místě na světě, dostal Kanadu do vedení tím, že porazil Martinu Trevisanovou, č. 43, 7-5, 6-3, a dosáhl tak největšího vítězství ve své kariéře, poté Fernandez zpečetil vítězství poražením Yasmine Paolini, 6. -2, 6-3. Stadion La Cartuja.

Fernandez, který byl na US Open 2021 na 20. místě a vicemistr v roce 2021, byl pro Kanadu v Seville se čtyřmi výhrami perfektní, zatímco 18letý Stakosek vstoupil do turnaje bez vítězství proti soupeři z první stovky, ale vyhrál tři z nich. jim. Při zastupování svého národa ve Španělsku.

„Jsem velmi šťastný a poctěn, že mohu tento týden hrát,“ řekl na kurtu Stakošić, který letos neodehrál jediný zápas v hlavním tahu WTA. „Tohle byl nejlepší týden mého života.“

Jásající kanadský tým slaví první vítězství v Poháru Billie Jean Kingové.AP Photo/Manu Fernandez

Kanada porazila v semifinále 11násobné mistryně České republiky, čtyřnásobná mistryně Itálie postoupila ve svém prvním finálovém utkání od roku 2013 přes Slovinsko.

Finále BJK Cupu s 12 týmy nabídlo rekordních 9,6 milionu dolarů na odměnách, včetně 2,4 milionu dolarů pro šampiony, stejně jako mužský Davis Cup.

Kanada v čele s Heidi El Tabakh je 13. zemí, která vyhrála Billie Jean King Trophy, a druhým novým šampionem po Švýcarsku, které vyhrálo před rokem v Glasgow.

„Nevím, co říct,“ řekl kuchař. „Jsem na tento tým tak hrdý. Tyto dívky jsou úžasné. Je to splněný sen.“

Kanadský tým mužů je aktuálním vítězem Davis Cupu.

Ženské týmy se utkaly ve čtyřech skupinách, z nichž vítězky postoupily do semifinále. Spojené státy vyřadila Česká republika ve skupině, která zahrnovala i obhájce titulu Švýcarsko.

READ  Dvojice Serie A projevila zájem hrát s esem West Hamu Alexem Krallem

Největší týmová soutěž v ženském tenise začala dva dny po skončení WTA Finals v mexickém Cancúnu, kde se představilo osm nejlepších hráček na turné – včetně vítězky Igy Swiatekové.

K této zprávě přispěly agentury Associated Press a Reuters.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *