Ranní zprávy: čtvrtek 8. září 2022

Ranní zprávy: čtvrtek 8. září 2022

Pokud váš den nezačne, dokud nezachytíte nejnovější titulky, dovolte nám, abychom vám dali novou ranní opravu.

  • Generál Petr Pavel, bývalý náčelník generálního štábu ČR a předseda Vojenského výboru NATO, oficiálně potvrdil svou kandidaturu na prezidenta a představil své volební heslo „Vraťme dnes v České republice pořádek a klid“. Za priority Pavel označil aktivní zahraniční politiku, inovativní ekonomiku s vysokou daní z přidané hodnoty, nezávislou energetiku, vzdělávání a zdravé životní prostředí.

.

  • Český premiér Petr Viala převzal v úterý pozdě na zahájení 31. ekonomického fóra v Karpaczi polské ocenění „Muž roku“ 2022. „Je to pro mě velká čest. Jsem si vědom těch, kteří toto ocenění již dříve obdrželi – Lecha Walesy, Václava Havla a Jana Pavla II.,“ řekl Fiala v děkovné řeči.

  • Podle plánu zahraničních misí do roku 2024, který ve středu schválila dolní komora českého parlamentu, bude česká armáda moci v příštích dvou letech vyslat na východní hranici NATO až 1200 vojáků k posílení obrany. Celkem by mohlo v zahraničních misích sloužit až 1362 vojáků v letech 2023 a 2024. Senát, Senát, plán schválil už v srpnu.

  • Český národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil připravuje zákon o prodeji a nákupu marihuany. Pro ČTK řekl, že legislativa by měla být připravena do konce letošního roku s tím, že doufá, že bude schválena do ledna 2024.

  • Český ministr financí Zbenik Stangora ve středu poslancům Sněmovny reprezentantů řekl, že dodávky zimního plynu v ČR jsou zajištěny a mají dostatečnou kapacitu, aby vydržely do 30. dubna 2023.

READ  Krijsikova a Sinyakova požadují otevření čtyřhry | lithiová rtuť

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *