Boris Johnson pokračuje ve skotské cestě navzdory pozitivním oficiálním testům na Covid-19

Zdroje z Downing Street potvrdily, že jeden zaměstnanec měl pozitivní test a řídil se „příslušným doporučením“, ale trval na tom, že cesta – která skončila ve čtvrtek – Plně dodržuje směrnice Covid. Downing Street uvedl, že premiér „nebyl v úzkém kontaktu s nikým, kdo měl pozitivní test na virus“.

Zdroj obeznámený s touto cestou však řekl CNN, že dotyčný byl s premiérem většinu středy v Glasgow, než nastoupil do letadla, aby pokračoval v prohlídce v Aberdeenu. Zdroj dodal, že osoba byla vyšetřována po příjezdu do Aberdeenu. Následně byl izolován zaměstnanec, který měl pozitivní test, a někteří další členové jeho doprovodu.

Mluvčí Downing Street CNN řekl, že předseda vlády „pravidelně navštěvuje komunity po celé Velké Británii a všechny aspekty návštěv jsou prováděny v souladu s pokyny Covid“.

Podle skotské vlády Což stanoví vlastní pravidla pro zdravotní péči odděleně od Anglie, Walesu a Severního Irska, blízké kontakty s kýmkoli, kdo byl pozitivně testován na Covid-19, se budou muset izolovat „po dobu 10 dnů od nástupu symptomů u osoby, která příznaky vykazuje. “.

Blízký kontakt je definován jako „osoba, která byla dostatečně dlouho fyzicky blízko k potvrzenému případu a na kterou mohl být virus přenesen“.

Pokyny pro Covid platné v Anglii, Podle Johnsonovy vlády se uvádí, že „osoba může být také v blízkém kontaktu, pokud cestuje stejným autem nebo letadlem jako osoba, která měla pozitivní test na COVID-19“.
Pokyny však také uvádějí, že v případě letadla „Riziko přenosu je minimální na dva metry,“ Což je snazší splnit na velkém letadle než v autě, což znamená, že je možné, že ani v letadle se Johnson nedostal do dvou metrů od osoby, která měla pozitivní test na virus.

Není jasné, jaká kritéria byla použita na úředníky, kteří byli požádáni, aby se izolovali. Na otázku, proč se Johnson neizoluje, zdroj z Downing Street uvedl, že premiér „před testováním cesty do Skotska absolvoval další test PCR“, než poslední den své cesty navštívil pobřežní větrnou farmu.

READ  Michigan potvrzuje první případ další nové varianty COVID, tento případ z Indie

Je možné, že Johnson nebude v těsném kontaktu se zaměstnancem, který měl pozitivní test, jak je přesně definováno v pokynech. V minulosti však byla vláda kritizována za to, že nedodržovala široký záběr pravidel, která stanoví.

Johnsonova návštěva byla součástí jeho dlouhodobého cíle ukázat svou osobní podporu pro přežití Skotska ve Spojeném království a bojovat proti podproudu na podporu skotské nezávislosti.

Zatímco Skotové v roce 2014 odhlasovali 55% setrvání ve Velké Británii, brexit a pandemie posílily podporu pro nové referendum.

V referendu o brexitu 2016 podpořilo setrvání v EU 62% skotských voličů. V následujících letech skotští nacionalisté vybudovali argument, že Skotsko opustilo Evropskou unii proti její vůli kvůli voličům v Anglii. Johnson vedl britskou kampaň za vystoupení z Evropské unie v roce 2016.

Navzdory Johnsonově deklarované náklonnosti ke Skotsku a jeho samozvané roli ministra unie je ve Skotsku rozdělující postavou. Odboráři přemýšleli, jestli je tím nejlepším člověkem, který by obhajoval, aby Skotsko zůstalo ve Velké Británii.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.