Tajemný vůz Ferrari Formule 1 znovu objeven na české dálnici

Formule 1 je zpět v České republice, a to nemluvíme o rozpisu Grand Prix v zemi ležící ve střední Evropě – něco, co tu ještě nebylo.

Řeč je o nechvalně známém voze Formule 1, který jezdí na veřejných komunikacích. Před pár lety bylo na dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší spatřeno červené Ferrari F1.

Policie ČR požádala o pomoc při hledání řidiče, což také učinila. Pětačtyřicetiletý podezřelý unikl trestu, protože nebyl jasně identifikován kvůli přilbě, kterou měl na hlavě. Sankce zahrnují zákazy jízdních pruhů až na jeden rok a celkové pokuty v desítkách tisíc dolarů.

Tyto sankce nemají na pachatele žádný vliv, protože je zpět na silnici. Tentokrát ho na velmi blízkém videu zachytil jeden ze čtenářů iDNES, vložený v horní části této stránky.

Zdá se, že závodní vůz je poctou Ferrari F2004, které používala superstar F1 Michael Schumacher během motoristické sezóny 2004. Vyznačuje se také číslem 7, které je podle nás poctou sedmi Schumacherovým titulům mistra světa – posledního bylo dosaženo v roce 2004 pomocí F2004.

Je pozoruhodné, že od roku 1990 do roku 2009 žádnému jezdci Ferrari Formule 1 nebylo přiděleno číslo 7.

Je samozřejmé, že vozy Formule 1 a další závodní vozy nejsou legální pro provoz na pozemních komunikacích. Tyto specializované stroje nesplňují standardní specifikace pro silniční provoz a mohou jezdit pouze na závodních tratích a uzavřených okruzích. Nejblíže Formuli 1 na silnici je Mercedes-AMG One.

Ať už to byl řidič kdokoli, rozhodně měl dost odvahy, aby se znovu vydal na otevřené prostranství. Ano, stále nosí helmu, aby skryl svou identitu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.