Emirates News Agency – Český prezident přijímá Sagara Kopaše

PRAHA, 25. listopadu 2022 (WAM) — Prezident České republiky Miloš Zeman dnes přivítal Čágra Kobaše z Federální národní rady (FNC) a jeho delegaci, kteří jsou dnes na návštěvě České republiky.

Prezident Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan a Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident, premiér a vládce Dubaje, během setkání poblahopřáli prezidentu Zemanovi a českému lidu. S přáním všeho nejlepšího ke 104. státnímu svátku České republiky a dalšímu růstu a prosperitě České republiky.

Prezident Zeman na oplátku pozdravil vedoucí představitele SAE a popřál jim další zdraví a další růst a prosperitu SAE.

Při přivítání Kobashe a jeho delegace zdůraznil význam posílení spolupráce mezi oběma zeměmi.

Během setkání obě strany diskutovaly o způsobech posílení vztahů SAE a ČR, přičemž zdůraznily důležitou roli jejich parlamentů při zlepšování jejich vztahů.

Diskutovali také o regionálních a mezinárodních otázkách společného zájmu a zdůraznili význam dosažení celosvětového míru, bezpečnosti a stability.

Spojené arabské emiráty pod vedením prezidenta Jeho Výsosti šejka Mohammeda vždy usilují o prohlubování svých vztahů s Českou republikou, které se datují tři desetiletí zpět a zaznamenaly značný pokrok, zejména v ekonomické, politické a kulturní oblasti.

Ekonomická spolupráce mezi oběma zeměmi výrazně vzrostla, zejména od podpisu Dohody o hospodářské spolupráci v lednu 2022, která potvrdila, že SAE jsou po Číně druhým předním neevropským obchodním partnerem ČR.

Setkání se zúčastnila skupina několika členů FNC.

READ  Český lid pořádá tichý velikonoční průvod uprostřed epidemií

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.