Záplavy v Brazílii: Propuknutí nemoci přenášené vodou zabilo čtyři lidi

Záplavy v Brazílii: Propuknutí nemoci přenášené vodou zabilo čtyři lidi

zdroj obrázku, Getty Images

  • autor, Malo Corcino
  • Role, BBC novinky

Úřady v brazilském státě Rio Grande do Sul potvrdily 54 případů vodní leptospirózy poté, co byl region svědkem bezprecedentních záplav v dubnu a květnu.

Čtyři další zemřeli po nákaze, která se přenáší vodou kontaminovanou močí infikovaných zvířat, jako jsou krysy.

Státní ministerstvo zdravotnictví v prohlášení uvedlo, že v současné době se vyšetřuje až 800 podezřelých případů.

Při povodních zemřelo více než 165 lidí a mnoho dalších se stále pohřešuje.

Více než 2,3 milionu Brazilců ze 469 obcí v Rio Grande do Sul bylo zasaženo tím, co brazilská vláda nazvala „klimatickou katastrofou“.

Podle zpráv místních médií bylo vysídleno nejméně 581 000 lidí, zatímco do dočasného ubytování bylo možné umístit 55 000 gauchů (lidí z Rio Grande do Sul).

Mnoho měst ve státě zůstává pod vodou a podmínky by mohly vést k nárůstu případů leptospirózy.

Mezi příznaky onemocnění patří horečka, bolest svalů a nevolnost s následným zvracením.

zdroj obrázku, Getty Images

Státní ministerstvo zdravotnictví varovalo obyvatele, že povodňová voda se může mísit s odpadními vodami, což vede k přenosu nemocí, jako je leptospiróza a hepatitida A.

Brazílie očkuje svou populaci proti hepatitidě A, ale vzhledem k rozsahu radí lidem, aby se vyvarovali konzumace vody nebo potravin, které mohou být kontaminovány vodou ze záplav.

Snahy o obnovu a záchranu pokračují a federální vláda vyčlenila více než 1,8 miliardy R$ (275 milionů GBP, 348 milionů $) na podporu Rio Grande do Sul.

Rio Grande do Sul má více než 10 milionů obyvatel ve 497 obcích. Země sousedí s Uruguayí a Argentinou.

zdroj obrázku, Getty Images

„klimatická katastrofa“

Kritici vlády Rio Grande do Sul obvinili guvernéra státu ze spoluúčasti na škodách způsobených jeho postojem k environmentální politice.

V článku zveřejněném na webu Folha novinářka Eleonora de Lucena píše, že pravicové vedení v Rio Grande do Sul znamená, že místní politici slouží zájmům pěstitelů sóji a zanedbávají povinnosti chránit životní prostředí.

Pod vedením guvernéra Eduarda Leiteho bylo provedeno více než 400 změn státní environmentální legislativy, včetně zákona umožňujícího výstavbu přehrad v ekologicky chráněných oblastech.

Během rozhovoru pro BBC Brazil minulý týden ale Light svou politiku hájil a dodal, že přehrady v chráněných oblastech umožní produkci potravin.

Povodně byly důsledkem bezprecedentních vydatných dešťů v regionu. Zhroucení přehrady vodní elektrárny po dnech silných dešťů na začátku května však exodus ještě zhoršilo.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *