Ruské bezpečnostní síly zaútočily na zadržovací centrum, aby zachránily zaměstnance držené jako rukojmí, a zabily rukojmí

Ruské bezpečnostní síly zaútočily na zadržovací centrum, aby zachránily zaměstnance držené jako rukojmí, a zabily rukojmí

MOSKVA (AP) – Bezpečnostní síly v neděli zaútočily na vazební věznici na jihu Ruska a zabily vězně obviněné z napojení na islamistické teroristické buňky, kteří zajali dva zaměstnance jako rukojmí, uvedla státem financovaná zpravodajská stanice RT.

Novináři na místě hlásili, že slyšeli střelbu, zatímco několik sanitek bylo vidět přijíždějících do věznice ve videoklipech na sociálních sítích.

Ruská federální vězeňská služba v oficiálním prohlášení uvedla, že rukojmím ve vyšetřovací vazbě v Rostově na Donu se nic nestalo.

Řekla, že únosci rukojmí byli „zlikvidováni“, ale dále to nekomentovala.

Řada místních médií, včetně RT, uvedla, že alespoň někteří vězni byli zabiti.

Již dříve oficiální tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenované zdroje z orgánů činných v trestním řízení uvedla, že na centrálním nádvoří zadržovacího střediska č. 1 v Rostovské oblasti bylo šest rukojmích ozbrojených nožem, gumovým obuškem a hasičskou sekerou. Dodala, že mezi vězni byli muži obvinění z napojení na Islámský stát.

Fotografie zveřejněné na sociálních sítích ukazují, že nejméně dva rukojmí nosí čelenky připomínající vlajku Islámského státu. Další fotografie zachycovaly vězně nesoucí nože.

Tři z rukojmích již byli odsouzeni za obvinění z terorismu, včetně šíření extremistických informací a plánování bombového útoku na ruský soud, uvedla RT.

ISIS provedl v posledních letech řadu útoků na ruském území. K poslednímu útoku loni v březnu se přihlásila jedna ze skupin přidružených k ISIS Ozbrojenci zahájili palbu na dav lidí v koncertní síni Na předměstí Moskvy zabil 145 lidí.

READ  Moss na svobodě prorazí oknem do kanadské školy

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *