Zákonodárci GOP zpochybňují ředitele CDC ohledně nárůstu respiračních virů v Číně

Při svém prvním vystoupení před Kongresem jako ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí čelila Mandy Cohen ve čtvrtek záplavě otázek od republikánů o… Nový nárůst respiračních onemocnění v Číně a zda se agentura nepletla Včasná doporučení pro potlačení koronaviru.

Slyšení představuje jednu z prvních Cohenových veřejných příležitostí k obnovení důvěry v agenturu, která se stala boxovacím pytlem pro republikány, kteří se postavili proti zavírání škol, očkovacím mandátům a požadavkům na masky v reakci na pandemii koronaviru. Cohen se objevil v době, kdy se objevily shluky zápalu plic u čínských dětí jako nejnovější problém veřejného zdraví zapletený do geopolitického konfliktu.

Zákonodárci GOP popsali zvýšenou virovou aktivitu jako podezřelou a připomínající rané dny pandemie. Cohen se však připojil k dalším odborníkům na veřejné zdraví, kteří situaci popsali jako obvyklé výkyvy jakékoli respirační virové sezóny.

„Nevěříme, že se jedná o nový nebo nový patogen,“ svědčil Cohen před výborem Sněmovny reprezentantů, který dohlíží na Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Řekla, že nárůst způsobily známé hrozby: COVID-19, chřipka, respirační syncyciální virus (RSV) a mykoplazma, bakterie, která může infikovat plíce.

Odborníci tvrdí, že to, co se děje v Číně, může být důsledkem toho, že děti byly vystaveny patogenům, kterým nebyly vystaveny, zatímco se sociální distancovaly, aby se nenakazily koronavirem. Tento trend byl pozorován po celém světě, včetně Spojených států v loňském roce uprostřed neobvyklého nárůstu RSV. Čína konečně uvolnila přísná omezení proti koronaviru prosince 2022, Dávno poté, co tak učinily jiné země.

„Máte tři roky od těchto jedinců, kteří živí tyto respirační viry,“ řekl Amesh Adalja, specialista na infekční onemocnění a hlavní vědec z Johns Hopkins Center for Health Security. „Biologicky to dává smysl a není překvapivé, že to loni zažilo mnoho zemí světa.“

READ  Na vzdáleném arktickém ostrově je nalezena mořská příšera z doby dinosaurů

Úřady čínské Národní zdravotní komise v listopadu tento nárůst připisovaly Při respiračních onemocněních známých patogenů a zrušení koronavirových omezení.

Republikánští členové Kongresu uvedli, že tvrzením čínské vlády by se nemělo věřit, zvláště poté, co čínští představitelé sdíleli málo informací o nové hrozbě koronaviru z Wu-chanu.

„Vrátí nás to bohužel zpět do počátků Covid-19,“ řekla zástupkyně Cathy McMorris Rodgers (R-Wash.), která předsedá Výboru pro energetiku a obchod Sněmovny reprezentantů, který dohlíží na Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. „Nedostatek spolehlivých informací přicházejících z Číny je znepokojující paralelou s rokem 2020.“

Ale odborníci na veřejné zdraví, kteří kritizovali nejednoznačnou reakci Číny na koronavirus, tvrdí, že žádnou takovou podobnost nevidí.

„Obě tyto věci mohou být pravdivé: Čína může být klamavá, může být velmi tajemná, Čína může zadržovat mnoho informací, ale je také možné, že toto propuknutí je normální,“ řekla Adalja.

Cohen řekl výboru, že zaměstnanci CDC pracující v Číně nehlásili žádné nové patogeny. Dodala, že to potvrdily „jiné zdroje od našich partnerů v Evropské unii a další, abychom zajistili, že získáme úplný obrázek“. Mluvčí CDC okamžitě neobjasnili, jaký typ potvrzovacích informací měl Cohen na mysli.

Světová zdravotnická organizace uvedla, že požádala Čínu, aby sdílela více epidemiologických a klinických informací o shlucích zápalů plic u dětí. Zákonodárci, kteří nedůvěřují Světové zdravotnické organizaci po jejím jednání s Čínou během koronavirové krize, vyzvali Bidenovu administrativu, aby udělala více.

„Doufáme, že dokážete vyvinout určitý tlak ve snaze přimět Čínu, aby neuváděla svět v omyl, jako tomu bylo v případě COVID-19,“ řekl poslanec H. Morgan Griffith (R-Va.), předseda Cohenovi to řekl podvýbor pro dohled a vyšetřování, který slyšení vedl.

yanzong huang, Zatím neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že vysvětlení čínské vlády pro nedávný nárůst respiračních virů postrádá důvěryhodnost, řekl vedoucí pracovník pro globální zdraví v Radě pro zahraniční vztahy. Obavy ze sdílení zdravotních informací po Covid-19 ale podle něj přetrvávají a poznamenává, že dohody, které vzešly z posledního setkání prezidenta Bidena a čínského vůdce Si Ťin-pchinga, nezahrnovaly veřejné zdraví.

READ  Sonda NASA Parker Solar zachytila ​​ohromující obraz Venuše

„Problém stále existuje, takže nemůžeme brát to, co vláda říká, kategoricky,“ řekl Huang. „Mezi oběma vládami neexistuje seriózní dialog o tom, jak spolu spolupracovat.“

Zatímco Spojené státy zaznamenávají zvláštní nárůst respiračních virů, Cohen řekl, že agentura očekává podobnou úroveň hospitalizací jako v minulé sezóně. Respirační syncyciální virus se blíží svému vrcholu, řekla, ale chřipková sezóna ve většině částí země právě začíná a Covid zůstává hlavním hybatelem hospitalizací pro respirační onemocnění s 15 000 přijetími týdně.

Slyšení bylo z velké části přátelské, i když Cohenová také vzala ostré otázky od republikánů, kteří se ji snažili přesvědčit, aby řekla, že CDC ve svých předchozích pokynech ohledně masek a opatření proti koronaviru ve školách chybovalo. Nepohnula se a poznamenala, že úředníci veřejného zdraví pracovali v raných fázích pandemie s méně informacemi a bez vakcín.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *