Jill Biden míří do Rumunska a na Slovensko na misi na podporu ukrajinských uprchlíků

První dáma odjede z Washingtonu do Rumunska ve čtvrtek, nejprve se v pátek zastaví na letecké základně Mihaila Kogalnicina, kde se setká s obslužným personálem, než v sobotu zamíří do Bukurešti. V Bukurešti se Biden sejde s členy rumunské vlády a také s humanitárními pracovníky. Rumunsko zaznamenalo v důsledku krize největší příliv ukrajinských uprchlíků (po Polsku), od začátku války před třemi měsíci překročily hranice do země statisíce Ukrajinců, uvádí The Guardian. Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Biden, univerzitní profesor, bude také trávit čas v Bukurešti s učiteli, kteří pomáhají vzdělávat ukrajinské děti bez domova a pomáhají jim se vzděláním, zatímco se přizpůsobují novému prostředí.

V sobotu večer Biden odcestuje do Bratislavy na Slovensko, kde se setká s pracovníky americké ambasády před odletem následujícího dne do Košic a Vesny Nemeki na Slovensku, kde se setká s ukrajinskými uprchlíky. Biden přivítá i místní Slováky, kteří otevřeli své domovy rodinám z Ukrajiny hledajícím azyl. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky uprchlo na Slovensko více než 350 000 Ukrajinců.

Biden zakončuje svou cestu v pondělí 9. května setkáním se členy slovenské vlády před odletem do Spojených států.

Zájezd bude pro první dámu druhou zahraniční cestou. V červenci jsem šel do Japonsko Účast na zahajovacím ceremoniálu olympiády.
READ  USA zvažují objednání komerčních leteckých společností na pomoc s evakuací Afghánců

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.