Země vypadá úžasně při plném pohledu z družice NOAA-21 | obrázky

Země vypadá úžasně při plném pohledu z družice NOAA-21 |  obrázky

Tato globální mozaika je prvním úplným pohledem na Zemi zachyceným přístrojem VIIRS na novém zobrazovacím satelitu NOAA-21 NOAA, který byl vypuštěn v listopadu 2022. Zobrazuje Zemi mezi 5. a 6. prosincem 2022. (Obrazový kredit: tým obrázků NOAA STAR VIIRS)

Co můžete vidět na tomto nejnovějším globálním snímku Země? Kolem Kuby jsou tyrkysová moře, zemědělské požáry v severní Indii a samozřejmě zbytek naší planety, jak je vidět na prvním úplném pohledu z nejnovější družice pro pozorování Země NOAA.

a Přistát Snímky, které tvoří tuto mozaiku, a některé detailní záběry byly pořízeny 5. prosince a 6. prosince přístrojem nazývaným pole Visible Infrared Radiometer (VIIRS) na palubě satelitu. která vyrazila Dne 10. listopadu Z Vandenberg Space Force Base 10. listopadu (dříve Spacecraft Známý jako JPSS-2.) VIIRS shromažďuje snímky ve viditelném i infračerveném spektru světla, což umožňuje vědcům vidět detaily zemského povrchu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *